Zaměření školy

Naše škola se kromě výuky podle školního  vzdělávacího programu "Škola neomezených možností"  zaměřuje na několik základních priorit, které považuje za klíčové pro duševní i fyzický rozvoj svých žáků:

Volejbalové sportovní třídy

Od školního roku 2000/2001 byly na naší škole zřízeny, pod záštitou Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy a Českého volejbalového svazu, v každém ročníku II. stupně sportovní třídy se zaměřením na volejbal. Do  těchto  tříd jsou přednostně vybíráni žáci a žákyně s fyzickými předpoklady pro míčové hry (zejména volejbal), s kvalitním prospěchem  a  dobrými morálně volními vlastnostmi. Více o organizaci a chodu  sportovních tříd najdete na stránce "Volejbalové třídy".

Od roku 2010 se mohou žáci 1. stupně vzdělávat podle zásad Montessori výuky. Tomuto stylu výuky je vyhrazen na naší škole komplex tříd a studoven, kde mají děti dostatek prostoru pro práci se speciálními výukovými pomůckami. Více o Montessori výuce se dozvíte na stránce "Metoda Montessori".

Informační technologie

Jednou  z  priorit  ZŠ  Přímětice  je  i  výuka informatiky  a  poskytnutí  přístupu  k  nejnovějším informačním  technologiím. Kromě povinné výuky předmětu Informační technologie dle školního vzdělávacího programu "Škola neomezených možností" od 4. třídy, je kladen i důraz na volitelný předmět Digitální technologie, projektové předměty a zájmové aktivity umožňující  přístup k technice.  Škola je vybavena více než 150 počítači, notebooky, tablety či roboty. V každé třídě a učebně je interaktivní či prezentační technika.

Výuka cizích jazyků

V  naší  škole se  po celou  dobu  jejího  trvání  zabýváme  zkvalitňováním  výuky  cizích  jazyků, anglického a  německého. Během doby své existence,  kromě  intenzivního  vzdělávání  vyučujících,  škola pokročila  od klasického  frontálního  způsobu výuky k moderním metodám, ke kterým jsou využívány tři specializované jazykové učebny a dvě počítačové učebny vybavené velkým množstvím multimediálního jazykového softwaru. Škola pořádá mimo jiné zahraniční jazykové pobyty a jazykové tábory pro intenzivní výuky angličtiny či němčiny.

Škola kamarádem

Atmosféra důvěry, pohody, možnost aktivní relaxace - to vše přispívá k efektivnímu plnění vzdělávacích a výchovných cílů. K výuce většiny předmětů jsou využívány moderně vybavené odborné učebny, prostory školy umožňují  aktivní i pasivní odpočinek. Co škola nabízí pro to, aby se v ní žáci i zaměstnanci cítili v pohodě, si můžete prohlédnout v prohlídce školy.

Spolupráce s rodiči

Spolupráci s rodiči vnímáme jako důležitou součást vzdělávacího procesu. Rodiče mohou podporovat školu v jejích cílech, hodnotách a aktivitách, a zároveň přispívat k rozvoji sociálních dovedností svých dětí. Škola by měla být místem, kde se žáci cítí bezpečně, respektováni a motivováni k učení. K tomu je potřeba vytvářet pozitivní vztahy mezi učiteli, žáky a rodiči. Spolupráce s rodiči na kvalitě klimatu ve škole vyžaduje otevřenou komunikaci, vzájemnou důvěru a společnou odpovědnost.