Volejbalové třídy

Volejbalové třídy

Od září 2000 byly na základní škole v Příměticích zřízeny, pod záštitou Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy a Českého volejbalového svazu, sportovní třídy se zaměřením na volejbal. Tyto volejbalové třídy jsou v každém ročníku 2. stupně, podmínkou vstupu do těchto tříd je úspěšné složení přijímacích sportovních testů (viz níže), fyzické předpoklady, výhodou je bezproblémový prospěch.
Žáci sportovních volejbalových tříd se na naší škole vzdělávají podle školního vzdělávacího program „Škola neomezených možností“.

Jako volitelný předmět mají od 6. do 9. ročníku zvolen „Volejbal", v součtu s tělesnou výchovou pak mají během vyučování vždy čtyři hodiny týdně se sportovním zaměřením. Kromě toho navštěvují 1x týdně i nepovinný předmět „Plavání“, který slouží k celkové fyzické regeneraci. Dle svého výkonnostního zařazení dále absolvují 2-3 odpolední volejbalové tréninky týdně. Každým rokem je pro sportovní třídy organizováno podzimní, zimní a letní soustředění. Tělesnou výchovu i tréninkovou přípravu vedou učitelé a trenéři s odpovídajícím pedagogickým a tělovýchovným vzděláním a s bohatými zkušenostmi z volejbalových soutěží. 

Pro sportovní přípravu jsou využívány:

 • dvě tělocvičny základní školy
 • tělocvična Gymnázia Znojma
 • tělocvična PSK Znojmo
 • venkovní sportovní areál základní školy (2 kurty na plážový volejbal, dva kurty na volejbal, dva tenisové kurty,  fotbalové travnaté hřiště)
 • krytý školní bazén se saunou a vířivkou


Vzhledem k záštitě Českého volejbalového svazu a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy je činnost sportovních tříd částečně finančně dotována. Výběry sportovních tříd se zúčastňují i pravidelných sportovních soutěží a to nejen ve volejbale. 
Studium ve volejbalové třídě je výborná příležitost pro všechny chlapce a děvčata, kteří mají rádi míčové hry a pohyb a sport obecně. Vzhledem k rostoucí popularitě volejbalu a možnostem uplatnění získaných dovedností na četných turnajích v šestkovém i plážovém volejbalu, můžeme tento sport vřele doporučit. Nezanedbatelným kladem je i možnost dalšího studia pro nadané jedince na prestižních sportovních gymnáziích. 

Podmínky přijetí do sportovní volejbalové třídy:

Do volejbalových tříd ZŠ Přímětice se může přihlásit každý zájemce, který v letošním školním roce navštěvuje 5.-8. ročník základní školy.

Při výběru uchazečů se bude klást důraz na: 

 • Somatické předpoklady výšky 
 • Motorické testy se zaměřením na volejbal
  • dosah jednoruč ve výskoku
  • skok daleký z místa
  • hod kilogramovým míčem z kleku
  • hod dvoukilogramovým míčem ze stoje
  • člunkový rychlostní běh 6x6m
  • míčová obratnost
 • Bezproblémový prospěch
 • Bezproblémové chování 

V případě Vašeho zájmu o sportovní třídy na naší základní škole kontaktujte: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Volejbalový klub Znojmo - Přímětice

Adresa školy

Základní škola Prokopa Diviše a MŠ,
Znojmo – Přímětice 569
Ke Škole 569/15,
66904 Znojmo-Přímětice

IČ: 70940843
IZO: 600127826
datová schránka - xc8mrqi

 

Zřizovatel školy

Město Znojmo

www.znojmocity.cz

Pro zakázky malého rozsahu

využíváme nástroj JOSEPHINE.

© Copyright 2020 ZŠ Prokopa Diviše a MŠ, Znojmo - Přímětice 569. Všechna práva vyhrazena.

Vyhledávání