1. zasedání žákovského parlametu ve Znojmě

V  úterý 15. 10. 2024 se uskutečnilo první zasedání žákovského parlamentu města Znojma. Tohoto setkání se zúčastnili z naší školy dva žáci, a to Martin Balada a Max Kolaja, oba z 8. C. Parlament se bude setkávat přibližně jednou za dva měsíce a žáci se budou moci zapojit a vyjádřit k dění ve Znojmě. Zaměřit se mohou na organizaci školních akcí, sportovních soutěží nebo různé charitativní akce. Spolupráce s městem Znojmem je nedílnou součástí. Žákovský parlament může navrhovat projekty pro zlepšení prostředí ve městě a spolupracovat s vedením města. Na úvodním setkání se všichni navzájem představili a sdíleli s ostatními, jaké akce probíhají u nich ve škole. Koordinátorkou za město Znojmo je radní PaedDr. Alena Paulenková a technickou podporu zajistí odbor školství, kultury a památkové péče. S informacemi z těchto setkání budou seznámeni všichni členové školního parlamentu, který se schází vždy první čtvrtek v měsíci.