TERÉNNÍ VÝUKA 1. A 2. TŘÍD

Jaro je za dveřmi, příroda se probouzí a slunečné dny přímo vybízí k výuce v přírodě.

Třídy 1. a 2. ročníku prožily výuku v terénu a žáci si odnesli plno nových poznatků a zážitků.

Vlakem se všichni přesunuli do Božic a výprava Údolím lásky začala.

První úkol „sběr prázdných šnečích ulit“ zvládli všichni na výbornou. Poté následovalo rozdělení do skupin podle části obrázku.

Paní učitelka Slaná každý vzniklý obrázek přírody odborně popsala a upozornila všechny zúčastněné, co všechno mohou v tomto čase v lese najít a pozorovat.

Skupiny tvořené jedním druhákem a dvěma prvňáčky potom spolupracovaly na dalších úkolech. Přičemž nejdůležitější nebyl výsledek, ale vzájemná spolupráce dětí napříč třídami, která fungovala bezvadně.

Skládání tiskacích písmen z přírodnin bylo doménou prvňáčků, druháci plnili funkci kontrolorů, poradců a následně velké tiskací tvary doplnili o tvary psací a seskládali ABECEDU.

U rybníka se všichni posilnili svačinkou z domova a pokračovali jsme dál. Cestou všichni plnili další úkol. Psali, co všechno v lese viděli. Druháci měli úkol těžší, protože slova řadili podle tvrdých a měkkých slabik.

Pozorování labutí, které se nebojácně držely u břehu, bylo odměnou na závěr. Celou cestu jsme se také měli možnost kochat sněženkami, které byly jako koberec rozesety po celém lese. Nádhera!

A potkali jsme i ohnivce rakouského. Znáte? My už ano. Je to jasně červená houba, která roste, když jsou mrazíky. Svým tvarem připomíná skořápku vajíčka a rozhodně ji na hnědé zemi nemůžete minout.

Děkujeme paní učitelce Slané a těšíme se zase někdy…..

FOTOGRAFIE Z AKCE ZDE