Výsledky akcí

Deváťáci ve vile 

V úterý 25.10. si naše dvě deváťácké třídy, 9.B, 9.C a pár žáků z 9.A, vyrazily na výlet do Brna.  

Celodenní výlet jsme započali na prohlídce vily Tugendhat. Všichni žáci ve vile obdivovali především malou prosklenou místnost plnou rostlin, nebo minibar schovaný ve skříni. Na vile byla taky velmi zajímavá stahovací okna v obývacím pokoji, která po vytažení utvoří terasu. 

Následně jsme prošli dlouhou zahradou, která nás od vily dovedla k vile Löw-Beer, v níž bydleli rodiče majitelky vily Tugendhat. Do téhle vily jsme bohužel nešli, ale i tak jsme se mohli pozastavit nad krásnou kašnou a pokochat se pohledem na vilu, která svým vzhledem spíš připomínala menší zámeček. 

Odpoledne jsme si pěknou procházkou prohlédli sochu Jošta na Moravském náměstí, orloj a kašnu na náměstí Svobody a přes brněnskou radnici s bájným drakem a kolem jsme prošli Zelným trhem ke chrámu svatého Petra a Pavla a následně jsme se vydali Denisovými sady na Vaňkovku, kde jsme měli hodinový rozchod. Pak už jsme jen počkali na autobus a hurá domů. 

Exkurzi mimo školu jsme si moc užili.  

Na fotky se podívejte ZDE

Adresa školy

Základní škola Prokopa Diviše a MŠ,
Znojmo – Přímětice 569
Ke Škole 569/15,
66904 Znojmo-Přímětice

IČ: 70940843
IZO: 600127826
datová schránka - xc8mrqi

 

Zřizovatel školy

Město Znojmo

www.znojmocity.cz

Pro zakázky malého rozsahu

využíváme nástroj JOSEPHINE.

© Copyright 2020 ZŠ Prokopa Diviše a MŠ, Znojmo - Přímětice 569. Všechna práva vyhrazena.

Vyhledávání