Výsledky akcí

Naši žáci vicemistři na Republikovém finále ZŠ ve volejbale v Jirkově  

Téměř na druhý konec naší republiky, do Jirkova, se 9 . - 10. listopadu 2022 vypravili mladí znojemští volejbalisté. Uskutečnilo se zde RF ve volejbalu mezi základními školami. Vynikajícího úspěchu dosáhli naši deváťáci, kteří turnajem procházeli bez porážky. V základní skupině porazili týmy ze ZŠ Aše, ZŠ Ostravy a ZŠ ze Zlína. Probojovali se do tříčlenné finálové skupiny, kde nejdříve vyhráli po napínavém boji nad družstvem z pražské základní školy 2:0. V posledním zápase se ZŠ Ústí nad Labem, kdy už bojovali o titul nejvyšší, jim nestačily síly a po bojovném výkonu podlehli v třísetové bitvě 1:2. Žáci naší Základní školy Prokopa Diviše a MŠ, Znojmo – Přímětice obsadili pod vedením trenéra Ladislava Fialy  stříbrnou příčku mezi nejlepšími základními školami v celé ČR.

Tým reprezentovali : nahrávač Šimon Rozsypal, smečaři Tadeáš Kucer, David Knebl, univerzálové Štěpán David, Kristian Plánský, blokaři Hynek Hruška, Filip Šoba a libero Ondřej Štraus.

 

O týden později se téhož turnaje zúčastnila i děvčata z naší Základní školy Prokopa Diviše a MŠ, Znojmo - Přímětice, která obsadila celkově 5. místo. V základní skupině nejdříve naše děvčata vyhrála nad ZŠ Rokycany a ZŠ Praha, pak ale podlehla ZŠ Jihlava a ZŠ Kroměříž. V boji o postup mezi nejlepší týmy turnaje těsně naše znojemské volejbalistky prohrály v třísetové bitvě se ZŠ Český Krumlov 1:2. V posledním zápase o umístění, opět v třísetovém zápase, vyhrály Znojmanky 2:1 nad týmem z Liberce a celkově obsadily pěkné 5. místo.

Družstvo dívek hrálo pod taktovkou zkušené trenérky Lenky Pavlíkové ve složení: nahrávačky Martina Petrášková 9.A, Ema Kulíšková 8.A, smečařky Anna Zobalová 9.A, Kristýna Pokorná 8.A, Amálka Klašková 8.A, blokařky Natálie Vašatová 8.A, Bety Chárová 8.A, Aneta Šimánková 8.A a univerzálka Nicol Waldová 9.A.

Oběma týmům děkujeme za vzornou reprezentaci, blahopřejeme a věříme, že se jim skvěle vydaří nadcházející sezóna.

 

Adresa školy

Základní škola Prokopa Diviše a MŠ,
Znojmo – Přímětice 569
Ke Škole 569/15,
66904 Znojmo-Přímětice

IČ: 70940843
IZO: 600127826
datová schránka - xc8mrqi

 

Zřizovatel školy

Město Znojmo

www.znojmocity.cz

Pro zakázky malého rozsahu

využíváme nástroj JOSEPHINE.

© Copyright 2020 ZŠ Prokopa Diviše a MŠ, Znojmo - Přímětice 569. Všechna práva vyhrazena.

Vyhledávání