Výsledky akcí

Poznávání Přímětic s 6.A a 6.B

V období Dušiček, které vychází na začátek listopadu, se třídy 6.A a 6.B vydaly v rámci Výchovy k občanství a zdraví za poznáním okolí naší školy. Doprovázely je paní učitelky Petra Svobodová, Eliška Svobodová, Milada Marková a Lenka Medunová.  A co tam žáci a žákyně viděli, slyšeli a zažili? Přečtěte si jejich zprávy.

Naše třídy se 14.listopadu vydala na exkurzi okolo starých Přímětic. Místní i přespolní spolužáci lépe poznali toto vínem oplývající a překrásné místo. (Ema Braunerová)

Nejprve jsme šli do hřbitovní kapličky. Zde jsme se podívali i do hrobky Ugartů. Byla tam jiná atmosféra. Kdo by to byl řekl? (Zdeněk Hazucha)

Navštívili jsme s třídou památky a zajímavosti v Příměticích. První místo, které jsme navštívili, byla hřbitovní kaple. V kapli jsme se podívali do hrobky Ugartů. Pak jsme se přesunuli do kostela sv. Markéty. Otec Marek nám povídal o historii kostela a viděli jsme oltář a varhany. Vedle kostela je památník Prokopa Diviše, který vynalezl bleskosvod. Následovali jsme do Křížového sklepa, který vlastní Znovín Znojmo. Viděli jsme tam mnoho tanků na víno a sedm dřevěných sudů. (Pavel Přech)

Na exkurzi jsme načerpali mnoho informací. Např. že sklep byl postaven v letech 1740-1756. (Martin Lipovský)

Slyšeli jsme krásné vyprávění o tom, jak se pozná, že člověk půjde do pekla nebo do nebe.  (Jan Lipovský)

Naše krásné Přímětice mají opravdu co nabídnout. Fotky budou brzy :-) MM

Adresa školy

Základní škola Prokopa Diviše a MŠ,
Znojmo – Přímětice 569
Ke Škole 569/15,
66904 Znojmo-Přímětice

IČ: 70940843
IZO: 600127826
datová schránka - xc8mrqi

 

Zřizovatel školy

Město Znojmo

www.znojmocity.cz

Pro zakázky malého rozsahu

využíváme nástroj JOSEPHINE.

© Copyright 2020 ZŠ Prokopa Diviše a MŠ, Znojmo - Přímětice 569. Všechna práva vyhrazena.

Vyhledávání