Výsledky akcí

Aktivity 7.A v podzimních měsících byly pestré...

Žáci sportovní třídy 7.A, kteří jsou vynikajicími hráči a hráčkami volejbalu, podnikli pod vedením paní učitelky třídní, Lenky Pavlíkové, od září opravdu mnoho aktivit. Jak se plavit na dračí lodi si vyzkoušeli v září, kdy se zúčastnili Festivalu dračích lodí. Zajímavě vedl v hodině přírodopisu laboratorní práce /pitvu ryby/František Hanzal. Do školní výzvy 9.A, Přines si učení v netradičním zavazadle, se vrhli s vervou a zvládli ji velmi tvořivě. Můžete se o tom přesvědčit v přiložené fotogalerii. Příchod zimy sedmáci přivítali s nadšením. Jakmile napadl sníh, v hodině tělocviku běžkovali a bruslení na znojemském venkovním kluzišti si užili několikrát. I Vánoční čtenářskou dílnu zvládli skvěle. Z exkurze do Městské knihovny napsali zprávu sami, viz níže. Jsou to šikovné děti :-)! 

Návštěva 7.A v Městské knihovně

Dne 15.12 jsme se celá třída 7.A vydali s paní učitelkou Petrou Svobodovou do městské knihovny ve Znojmě. V dětském oddělení knihovny nás přivítala sympatická paní knihovnice Zuzana Pavlíková.  Vysvětlila nám spoustu věcí, např. že první tři písmena příjmení autora se píší na hřbet knihy, jak se tam rozdělují knihy – podle žánrů… Zaujalo nás, že to není jen knihovna, ale i herna.  Následně jsme si společně s paní knihovnicí připomněli, jak se rozdělují pověsti. A některé pověsti ze Znojemska nám i přečetla. Nejvíce nás zaujala pověst o Hroznové koze, proto vás s ní seznámíme.

 

Proč měla Hroznová koza na čele lysinu?

Jednou, Hroznová koza, která moc ráda vymýšlela různé taškařiny, viděla zasnoubeného chasníka pracovat na vinici. Protože chtěla otestovat jeho věrnost, nebo jen proto, že se nudila, se proměnila v krásnou pannu a začala se okolo chasníka motat. Nejprve si ji chasník nevšímal, ale po nějaké době se přeci jen dali do řeči. Nakonec se spolu tolik nasmáli, že jim přišlo, že se znají už léta. Když vtom si nevšimli, že přijíždí chasníkova snoubenka. Ta hned jak krásnou cizí dívku uviděla v družném hovoru se svým nastávajícím, protože byla z Vrbovce, kde byli známí vznětlivými povahami, chytla ji za vlasy a táhla přes celou vinici. Trhala jí vlasy a rvala se s ní, ale najednou se zablýsklo a dívka – Hroznová koza rázem zmizela. Dívka ale místo lidských vlasů v rukou držela kozí chlupy! Záhadná krasavice se nejspíš proměnila zpět v kozu, ale vytrhané chlupy byly vytrhané, takže od té doby, má Hroznová koza na čele lysinu.

 

Potom, co jsme si vyslechli tuto pověst, nás ještě vzala paní knihovnice do studovny, kde jsme se dozvěděli, co vše si tam můžeme nastudovat z regionální literatury. Dozvěděli jsme se, že si zde  můžeme půjčit  noviny a časopisy.

 

Prohlídka se nám líbila, protože byla zajímavá a poučná.

Kristýna Pokorná a Šimon Lintner, 7.A

 

Adresa školy

Základní škola Prokopa Diviše a MŠ,
Znojmo – Přímětice 569
Ke Škole 569/15,
66904 Znojmo-Přímětice

IČ: 70940843
IZO: 600127826
datová schránka - xc8mrqi

 

Zřizovatel školy

Město Znojmo

www.znojmocity.cz

© Copyright 2020 ZŠ Prokopa Diviše a MŠ, Znojmo - Přímětice 569. Všechna práva vyhrazena.

Vyhledávání