Školní družina

DUBEN

Cesta není hřiště

V dubnu jsme pro děti připravili neobvyklou akci s názvem "Cesta není hřiště". Na začátku jsme si křídou nakreslili silnici přímo na chodník. Potom jsme se pustili do ježdění s důkladně vyrobeným volantem podle pravidel silničního provozu. Tato interaktivní zábava nejen zlepšila jejich dovednosti v dopravě, ale také přinesla mnoho radosti a smíchu. Naše iniciativa ukazuje, že učení se může stát zábavou i na chodníku.

Pro naše budoucí prvňáčky jsme připravili skvělou sbírku pestrých dárků k zápisu. Každý dárek byl pečlivě vyroben s láskou a představoval jedinečný příspěvek budoucím prvňáčkům k jejich začátku školního dobrodružství.

Naše poslední dny byly oživeny přípravou čarodějnic, které jsme nejen vyrobili, ale i pečlivě nakreslili pro Filipojakubskou noc. Tyto kouzelné postavy dodaly naším nástěnkám nezapomenutelný a pohádkový nádech.

DEN ZEMĚ

Při oslavě Dne Země jsme se zapojili do akce vyhrabávání staré trávy na našem fotbalovém hřišti, abychom udělali místo pro nový život. S hráběmi v rukou jsme si vytvářeli útulné domečky pro skřítky, aby i oni našli svůj kousek přírody. V jednotlivých odděleních jsme se pak společně zamýšleli nad tím, jak můžeme chránit naši krásnou planetu Zemi pro budoucí generace a malovali obrázky ke Dni Země. Pro žáky 1.tříd si EKO kroužek pod vedením paní učitelky Renaty Lengálové připravil program o třídění a recyklaci odpadu v pohádce Tři prasátka.

Domácí mazlíčci

V úterý 2.4. nás ve školní družině navštívila děvčata z ekologického kroužku vedeného paní učitelkou Renatou Lengálovou. Přinesla s sebou své zvířecí mazlíčky a spoustu zajímavých informací o jejich životě. Pozorovali jsme křečky, morčata, králíka i méně známé šváby. Celá akce se zdařila, sluníčko svítilo a naše děti byly nadšené, zvířátka mají moc rády.

 

FOTO ZDE

FOTO DEN ZEMĚ

Adresa školy

Základní škola Prokopa Diviše a MŠ,
Znojmo – Přímětice 569
Ke Škole 569/15,
66904 Znojmo-Přímětice

IČ: 70940843
IZO: 600127826
datová schránka - xc8mrqi

 

Zřizovatel školy

Město Znojmo

www.znojmocity.cz

Pro zakázky malého rozsahu

využíváme nástroj JOSEPHINE.

© Copyright 2020 ZŠ Prokopa Diviše a MŠ, Znojmo - Přímětice 569. Všechna práva vyhrazena.

Vyhledávání