Školní družina

LEDEN – ZIMNÍ OLYMPIÁDA

LEDEN – ZIMNÍ OLYMPIÁDA

Leden je první měsíc v roce a obvykle by měl být spojen se sněhem a zimními radovánkami. Bohužel, u nás toho sněhu v tento měsíc moc nebylo. Nicméně, i bez sněhu existuje mnoho jiných způsobů, jak si užít zimu. Proto jsme si vyzdobili nástěnky zimní krajinou, sněhuláky a dalšími obrázky, které se pojí se zimou. Vyzkoušeli jsme si udělat i venkovní ledovou výzdobu, ale ta moc dlouho nevydržela. Škoda.

Na leden také připadá svátek Tří králů, což je tradiční křesťanský svátek spojený s příběhem tří mudrců, kteří přinesli dary Ježíšovi. K nám tito mudrci také zavítali a zavítají opět i příští rok.

Navíc, v zimě se konají různé soutěže a akce spojené se zimními sporty. I u nás proběhla taková zimní zábava - olympiáda pro děti. Děti soutěžily v různých netradičních zábavných disciplínách, které byly podobné běhu na lyžích, hokeji, krasobruslení, curlingu. A moc jsme si jí užili. Spojili jsme zábavu s pohybem a soutěžením.

 

FOTO ZDE

Adresa školy

Základní škola Prokopa Diviše a MŠ,
Znojmo – Přímětice 569
Ke Škole 569/15,
66904 Znojmo-Přímětice

IČ: 70940843
IZO: 600127826
datová schránka - xc8mrqi

 

Zřizovatel školy

Město Znojmo

www.znojmocity.cz

Pro zakázky malého rozsahu

využíváme nástroj JOSEPHINE.

© Copyright 2020 ZŠ Prokopa Diviše a MŠ, Znojmo - Přímětice 569. Všechna práva vyhrazena.

Vyhledávání