Seiferos - draci v akci

Naše škola již několik let spolupracuje s organizací Seiferos, která již tradičně ve čtyřletých pauzách, přijíždí s edukačním programem dravců. Na fotbalovém hřišti se tak sejde 50 dravců a mezi nimi unikáty jako je orel královský se jménem Kira nebo sup bělohlavý se jménem Maruška. Maruška umí vyskočit z automobilu a dojít si na posed (samozřejmě na vodítku). Úžasné jsou také přelety ptáků přímo nad hlavou posluchačů nebo unikátní hon na lišku výra velkého se jménem Ketlin. Program je vtipně moderovaný s postřehy pravých milovníků dravců. A tak si vnímaví a bystří žáci vysloužili na konci programu pěknou fotku dravce. Dalším bonusem bylo také si dravce moci udržet na sokolnické rukavici. Je nutné připomenout, že výtěžek z akce je věnován na pomoc ohroženým dravcům. Všem, kteří se podíleli na organizaci akce, patří velké poděkování.

Mgr. R.Lengálová