Výsledky akcí

Ukázka psovodů

V pátek jsme na naší škole přivítali velmi milou návštěvu se zajímavou ukázkou. Hlavní roli v ní měla osmiletá fenka německého ovčáka Bora a její páníček, policista, psovod Miroslav Král. Nejprve dětem pověděl, jak je to se smysly u pejsků – slyší 100x lépe než člověk, vidí velice efektivně věci v pohybu, mají velmi rozvinutý hmat – zejména na fouscích a na břiše, jejich čelisti vyvinou stisk o síle 180 – 300 kg, ale nejvyvinutější mají čich. To nám ostatně Bora předvedla hned v první ukázce – vyhledávání předmětů. Neomylně našla všechny čtyři věci pohozené na fotbalovém hřišti. Je vycvičena tak, aby po nálezu předmět zalehla a čekala na pána. Po odměně a krátkém odpočinku následovala ukázka obrany, kdy figurant – agresor předstíral útok. Bora čekala jen na pokyn a vyrazila do akce. Zakousla se do rukávu a pustila opět až na povel. Všichni jsme se zatajeným dechem sledovali tu souhru a profesionalitu psa i pana psovoda.

Závěr patřil diskuzi a otázkám. Kdyby vás zajímalo, jak dlouho trvá základní výcvik takového psa, je to 16 týdnů. Každé 2 roky potom dochází k přezkoušení. A otázku - Jakou rychlostí v hodině běží německý ovčák? – si děti vyzkoušely při závodu s Borou. Pan Král chválil děti i fenku. Jemu i jeho kolegovi patří velké poděkování, protože tyto akce dělají ve svém volnu. DĚKUJEME! Budeme se těšit zase někdy příště!

FOTO

Adresa školy

Základní škola Prokopa Diviše a MŠ,
Znojmo – Přímětice 569
Ke Škole 569/15,
66904 Znojmo-Přímětice

IČ: 70940843
IZO: 600127826
datová schránka - xc8mrqi

 

Zřizovatel školy

Město Znojmo

www.znojmocity.cz

Pro zakázky malého rozsahu

využíváme nástroj JOSEPHINE.

© Copyright 2020 ZŠ Prokopa Diviše a MŠ, Znojmo - Přímětice 569. Všechna práva vyhrazena.

Vyhledávání