Matematici naší školy

Během školního roku se na naší škole již tradičně konaly matematické soutěže. Soutěží se zúčastnili nejen žáci druhého stupně, ale také jsme měli zástupce z řad mladších žáků. Rádi bychom shrnuli jejich umístění a úspěchy.

Naši žáci se účastnili soutěží Matematická olympiáda a Matematický klokan. Zde jsou výsledky:

Matematická olympiáda (okresní kolo)

• Václav Novák (5. ročník) získal 4. místo v okresním kole s 6 body. Krásné umístění.
  • Martin Páleník, Martina Málková, Filip Pokorný (7. ročník) postoupili do okresního kola. Bohužel, zde se jim umístit nepovedlo.
  • Dominik Chmelka (7. ročník) je velice nadaný mladý matematik, a proto se účastní soutěží v kategorii o ročník výše a zkusil své dovednosti i v kategorii pro 9. ročník. V kategorii pro 8. ročník se v okresním kole umístil na 1. místě s 13 body. V kategorii pro 9. ročník v okresním kole obsadil také 1. příčku s plným počtem 24 bodů a postoupil do krajského kola. V kategorii o dva ročníky výše se v krajském kole umístil mezi dětmi staršími na krásném 14. místě.

Matematický klokan

• V kategorii "Benjamin" získal Dominik Chmelka (7. ročník) 2. místo v krajském hodnocení.

Těmto žákům a všem ostatním účastníkům bychom chtěli poděkovat za jejich snahu a odhodlání. Jejich úspěchy jsou důkazem, že tvrdá práce a vytrvalost přinášejí skvělé výsledky.

Na závěr bychom chtěli poděkovat také našim učitelům za jejich podporu a přípravu žáků na tyto soutěže.

Těšíme se na další školní rok a doufáme, že naši žáci budou nadále dosahovat skvělých výsledků nejen v matematických soutěžích.

KOV