Žáci druhého stupně si zahráli turnaj v brännballu

Tato kolektivní pálkovací hra, která pochází ze Švédska, v překladu znamená „spálený míč“. Hra má určité rysy společné se softballem nebo baseballem, ovšem i některé odlišnosti, které hru dělají mnohem dynamičtější. Hráči potřebují umět házet, chytat, běhat, ale i odpalovat pálkou míček. Všechny tyto dovednosti žáci a žákyně ze ZŠ Prokopa Diviše, Znojmo - Přímětice trénují v hodinách tělesné výchovy, ale ještě důležitější je při hře spolupráce, souhra a týmový duch. Děti turnaj v brännballu prožily naplno. A kterému týmu se v pátečním turnaji dařilo nejlépe?

V  kategorii mladších žáků a žákyň zvítězil tým 7.A, druhé místo vybojovali žáci a žákyně ze 7. C a na třetím místě skončila třída 6.B.

V kategorii starších žáků a žákyň vyhrálo družstvo 8.A, druhé místo získali kluci a děvčata z 9.B a na třetím místě skončil tým z 9.A.

Ale chválíme všechny týmy i organizátory, protože se všichni museli vypořádat navíc i s deštěm a zvládli to skvěle😊.