Výsledky akcí

Kulturní zážitek s 8.B nejen v Národním divadle v Praze

Naši žáci z 8.B vyrazili na dvoudenní výlet do Prahy. Prošli Prahu křížem krážem, ale největší zážitek si odnáší ze zlaté kapličky, našeho Národního divadla. Nelenili a napsali recenzi divadelní hry na motivy Erbenovy sbírky Kytice.

Na fotky připomínající náš výlet a žáky, kteří se stali průvodci pověstmi pražskými, se můžete podívat ZDE.

Mgr. Milada Marková a Mgr. Soňa Vykopalová

Recenze divadelního představení Kytice v Národním divadle 

Dne 24. dubna 2024 v 19:00 večer se uskutečnilo divadelní představení Kytice. V Národním divadle se začalo hrát od roku 2019. Autorem balad je Karel Jaromír Erben. Divadelní hru  režíroval Lukáš Trpišovský a Martin Kukučka, režisérské duo Skutr.  Hráli tam například František Němec, Radúz Mácha a Iva Janžurová. Zhlédli jsme zpracovaných osm balad. Byla to tragická činohra, kterou recitovali. Naše třída 8.B byla velice ráda, že jsme mohli navštívit Národní divadlo a toto krásné divadelní představení.  Štěpán Vybíral, Tadeáš Durák

Divadelní představení Kytice

V Národním divadle v Praze se tato hra hraje od roku 2019.  Průvodce byl František Němec. Provázel nás dvě hodiny všemi osmi baladami. Nejvíce mě zaujala Dceřina kletba. Nejvíce mě zarmoutila Polednice. Jednoduše nezapomenutelný zážitek. Očekávání se nám naplnilo. Jakub Slavík, Benjamin Vojtěch

Divadelní hra Kytice

Dne 24. dubna roku 2024 jsme celá třída 8.B navštívili Národní divadlo.  Zhlédli jsme divadelní hru Kytice. Její režiséři jsou Lukáš Trpišovský a Martin Kukučka. Jsou známí jako režisérské duo SKUTR.  Ukázali se tam velmi známí herci, například František Němec, Iva Janžurová, a Igor Orozovič. Kytice se hraje v Praze už od roku 2019. Zdramatizovali osm balad, i když jich je v knize 13. Hra Kytice je činohra. Jednotlivé balady jsou, jak známo, tragické.  Představení bylo pohyblivé a herci dali do tohoto díla spoustu emocí a trvalo více než dvě hodiny. Velmi se mi líbilo, že do toho dali hodně, i když balada Polednice byla velmi krátká. Ale naopak se mi líbilo zpracování balady Holoubek. Jsem moc ráda, že jsme mohli zažít tak pěkný kulturní zážitek. Karla Vyklická

Recenze o Kytici

Klasická sbírka Erbenových balad Kytice byla nedávno skvěle ztvárněná na divadelních prknech. Dne 24. dubna roku 2024 v 19:00 večer jsme byli na divadelním představení Kytice. 

Toto představení mělo premiéru v roce 2019h. Hráli zde například herci František Němec, Iva Janžurová, Igor Orozovič, Lucie Polišenská nebo Anna Fialová. Počet balad v tomto představení bylo osm. Toto představení se mi velice líbilo. Bylo úplně odlišné od filmu, což není špatně. Určitě bych sei na ně šel podívat znovu. Jan Hrachovský, Matyáš Burda

 

Adresa školy

Základní škola Prokopa Diviše a MŠ,
Znojmo – Přímětice 569
Ke Škole 569/15,
66904 Znojmo-Přímětice

IČ: 70940843
IZO: 600127826
datová schránka - xc8mrqi

 

Zřizovatel školy

Město Znojmo

www.znojmocity.cz

Pro zakázky malého rozsahu

využíváme nástroj JOSEPHINE.

© Copyright 2020 ZŠ Prokopa Diviše a MŠ, Znojmo - Přímětice 569. Všechna práva vyhrazena.

Vyhledávání