Výsledky akcí

Několik žáků naší školy vybojovalo titul okresního přeborníka na dráze

Atletické úspěchy žáků ze Základní školy Prokopa Diviše a MŠ, Znojmo – Přímětice pokračují. První květnový týden s přehledem družstvo chlapců zvítězilo v okresním kole atletického závodu družstev Poháru rozhlasu a postupují do krajského kola. Dívky z naší školy získaly krásné 3. místo. Atletické žně pro naše sportovce se ale konaly i 10. května 2023.  Městský stadion v Horním parku ožil Okresním přeborem na dráze. Změřilo si zde sílu, rychlost, vytrvalost mladší žactvo a děti z přípravek. Žáci reprezentující naši školu si vedli skvěle.

Z přípravek si vybojoval titul přeborníka okresu Jan Žižka v běhu na 300 metrů (52,9). V hodu raketkou získala 2. místo Kateřina Luciani a 3. místo Antonín Kopeček.

V kategorii mladších žáků jsme uhájili šest titulů přeborníka okresu, což je nebývalý úspěch. Medailová umístění uvádíme níže, ale pochvala za skvělou reprezentaci školy patří všem děvčatům a chlapcům, kteří se závodů zúčastnili a věnovali se královně sportu, atletice. Velké poděkování patří i rodičům, jež přišli mladé sportovce povzbudit a zdokumentovat tento slunný den obohacený o sportovní zážitky.