Výsledky akcí

Dětská scéna žáků z II. stupně se vydařila

Hlavně díky III. kategorii, tedy soutěžícím z 6. a 7. ročníků, můžeme věřit, že krásné slovo nezanikne. Prostřednictvím přednesu textů se v úterý 21.2.2023 v hudebně naší školy téměř tři desítky soutěžících snažily esteticky zapůsobit na vnímavé posluchače. Zazněla slova klasiků i současníků. A kdo se nakonec vyjádřil nejpřesvědčivěji? Komu se podařilo zaujmout svým přednesem?

Ve III. kategorii zvítězila Kristýna Krátká z 6.A s aktuálním textem z knihy Neskutečně trapný život Lottie Brooksové, který si diváky získal. Druhé místo vybojovala Mariam Sanalla z 6.C. Vybrala si ukázku z knihy O stromu, který dával. Autor Shel Silvestein se zde zamýšlí nad nejprostšími fakty života - schopností obdarovat, skromností, ale i nad sobeckostí mládí. Třetí místo obsadila Anna Svobodová z 6.A opět s prózou, ta nás zavedla prostřednictvím knihy od Davida Walliamse do domu, ve kterém asi straší. Čestné uznání si za poutavé vtažení do napínavého dobrodružství Harryho Pottera zasloužil Martin Páleník z 6.A.

Ve IV. katregorii, kde nás svými texty inspirovali žáci 8. a 9. ročníků, nejvíce zaujala Veronika Radová z 9.B, která se přesvědčivě vžila do života mimoňky z Deníku mimoňky od Rachel Renée Russellové. Druhé místo si svým podmanivým přednesem získal Robin Markus Gassler z 8.A. Vsadil na klasiku od našeho nejuznávanějšího básníka Jaroslava Seiferta a přednes jeho básně Verše o růži se rezonoval ve všech přítomných. Na podobné vlně se nesl i citlivý přednes Hany Uhlířové rovněž žákyně 8.A. V hudebně školy zazněly verše Jacquesa Préverta s provokativním názvem Obejmi mě. Čestné uznání udělila porota složená z vyučujících českého jazyka Marku Tisoňovi za hurónský přednes Kavárenského povaleče od současníka Jiřího Žáčka, od kterého v průběhu odpoledne zaznělo nejvíce básní.

Všem, kteří se zapojili do Dětské scény, tzv šli se svou kůží na trh, děkujeme za výjimečné estetické zážitky. Byl to příjemně strávený čas. Prvním dvěma soutěžícím v každé kategorii budeme přát silného ducha do okresního kola této soutěže.

FOTO z akce ZDE

 

Adresa školy

Základní škola Prokopa Diviše a MŠ,
Znojmo – Přímětice 569
Ke Škole 569/15,
66904 Znojmo-Přímětice

IČ: 70940843
IZO: 600127826
datová schránka - xc8mrqi

 

Zřizovatel školy

Město Znojmo

www.znojmocity.cz

Pro zakázky malého rozsahu

využíváme nástroj JOSEPHINE.

© Copyright 2020 ZŠ Prokopa Diviše a MŠ, Znojmo - Přímětice 569. Všechna práva vyhrazena.

Vyhledávání