Naši žáci/žákyně uspěli v Cambridge zkouškách

V loňském roce se 20 žáků a žákyň sedmých ročníků v rámci angličtiny připravovalo na mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge. V červnu 2022 přistoupilo 17 z nich ke zkouškám:

v úrovni KET-A2 (12 žáků/žákyň)

v úrovni PET-B1 (5 žáků/žákyň)

a 16 z nich získalo certifikát s úžasnými výsledky. Patří jim velký obdiv a gratulace.

Zkoušky KET a PET ověřují znalost angličtiny na úrovni A2 a B1 podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky. Zkoušky testují praktickou znalost angličtiny na základní (A2) a středně pokročilé úrovni (B2) a ověřují všechny čtyři jazykové dovednosti - čtení, poslech, psaný a ústní projev. Hodnotí se také znalost gramatiky a slovní zásoby. Tyto znalosti jsou ověřovány na materiálech vycházejících z každodenních situací.

Zkouška PET pak patří mezi nejoblíbenější zkoušky Cambridge ESOL. Je uznávána velkým počtem zaměstnavatelů a různými vzdělávacími institucemi na celém světě.