Žáci šestých a osmých tříd se na škole v přírodě stali alespoň na chvíli pokojnými bojovníky

Koncem května podnikly šesté a osmé ročníky tradiční Školu v přírodě v malebném údolí řeky Dyje v areálu Dřevotvarka. Na několik dnů se z dětí stali pokojní bojovníci a z jejich učitelů, asistentů kmenoví náčelníci.

Společně podnikali etapovou hru Survivor protkanou kmenovými výzvami. Ty byly vskutku rozmanité, od ulov si zvěř, vytvoř si  kmenové tričko, vlajku a hlavně originálního bůžka, nebo také žebřík, který vydrží rallye po okolí. Zajisti si vodu pro kmen, ukaž, zda máš rovnováhu, či jak jsi mrštný a obratný…  Umíš postavit vatru, rozdělat oheň, opéct si špekáček.. Nejvíce pokojné bojovníky vtáhla hra CML – Centrální mozek lidstva, kde prověřili jak svoji kondici, tak duchaplnost, ale zaúřadovalo zde i štěstíčko, které je, jak všichni víme, v životě také hodně důležité.

Děti si vyzkoušely i střelbu ze vzduchovky, zdolání horolezecké stěny, nebo hru brännball.

Z těch tradičních aktivit nechyběl samozřejmě fotbálek, bechvolejbal, stolní tenis. Podnikli jsme samozřejmě výlety za poznáváním krás našeho regionu, a to výlet i s prohlídkou zrekonstruovaného zámku v Uherčicích a interaktivní hru O poklad zříceniny Frejštejna. Poslední večer nechyběla ani diskotéka, takže si děti ze školy v přírodě odvážely nejenom vlastnoručně vyrobený lapač snů, nebo originální drátkovanou lampičku, ale hlavně spoustu skvělých a nezapomenutelných zážitků.

Celá fotogalerie ZDE!