Netradičně strávený večer a noc 7.A...

Literární Noc s Andersenem jsme kvůli ,,volejbalovému zaneprázdnění“  uskutečnili až  16. května 2022.  Celá ,,přespávačka‘‘ se měla soustřeďovat především na literaturu, dramatizaci, ale hlavně na to, abychom si to všichni společně užili. Což se myslím povedlo. Když jsme přišli do školy, nejprve jsme si nanosili žíněnky a batohy se spacáky do hudebny, abychom byli na večer připraveni. Následně jsme si zdramatizovali báseň Král Looys, kde měl každý svou roli, kterou se už předtím v hodině českého jazyka a doma naučil hrát. Všechny nás moc bavilo se vžít do své postavy. Použili jsme i kostýmy a vlastnoručně vyrobené  kulisy, které výborně dotvořily atmosféru našich představení.  Jako bonus jsme se naučili něco z literatury. Po odehrání všech představení  si pro nás paní učitelka Petra Svobodová připravila hru na skládání básničky. Když se to všem skupinám podařilo, popovídali jsme si o kamarádství a důležitosti mít druhé lidi rád.  A konečně nastal prostor pro dílnu čtení. Četli jsme si necelou hodinu, vypracovali na svoji přečtenou knihu otázky a vše sdíleli s kamarády. Následoval závěr literárního ponocování, film ,,Zamilovaný Shakespeare‘‘. U tohoto filmu jsme všichni postupně usnuli, nebo hned po jeho skončení. Ráno jsme už jen uklidili hudebnu a pokračovali v normálním školním dni. Noc s Andersenem se nám moc líbila, protože nás všechny bavil nejen program, který pro nás paní učitelka připravila, ale nejvíce jsme si asi všichni užili to, že jsme mohli společně trávit čas nejen ve školních lavicích.

Kristýna Pokorná, 7.A

Celá fotogalerie ZDE!