Olympiáda v českém jazyce

Vybraní žáci z osmých a devátých ročníků , kteří jsou šikovní v českém jazyce, se v lednu  zúčastnili školního kola Olympiády v českém jazyce. Tato olympiáda má opravdu dlouhou tradici, letos se koná již 48. ročník a zdá se, že složitost  gramatických úkolů roste s přibývajícími ročníky. Nejprve všichni soutěžící vypracovali úkoly v jazykové části a pak se zhostili tématu U nás na náměstí/ návsi.

Nejúspěšnější řešitelkou školního kola Olympiády v českém jazyce se stala, Tereza Bauerová z 9.C, vyhrála přesvědčivě, dosáhla  41 bodů. 2. místo vybojovala  Natálie Olšanská z 9.A a 3. místo získal Tom Lintner rovněž z  9.A. První dva úspěšní řešitelé postupují do okresního kola. Přejeme jim otevřenou mysl a kreativitu při zpracování slohového útvaru.