Výsledky akcí

Za poznáním Kutné Hory

Projekt mimo školu skýtá nesčetné možnosti, a tak se žáci osmých a devátých tříd vydali objevovat krásy historického města Kutné Hory s památkami zapsanými v UNESCU. Prohlédli si dvě z pěti architektonických katedrál v ČR, Katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele a kutnohorskou dominantu Katedrálu sv. Barbory. Zaujalo je středověké centrum s klikatými uličkami i Vlašský (Italský) dvůr, kde se razily mince. Největší zážitek však byl v Kostnici, světovém unikátu. Počasí přálo, paní průvodkyně poutavě vedla výklad, a proto můžeme říct, že exkurze za krásami Čech nám byla přána a dostali jsme ji za odměnu. :)

FOTOGALERIE ZDE:

 

Adresa školy

Základní škola Prokopa Diviše a MŠ,
Znojmo – Přímětice 569
Ke Škole 569/15,
66904 Znojmo-Přímětice

IČ: 70940843
IZO: 600127826
datová schránka - xc8mrqi

 

Zřizovatel školy

Město Znojmo

www.znojmocity.cz

© Copyright 2020 ZŠ Prokopa Diviše a MŠ, Znojmo - Přímětice 569. Všechna práva vyhrazena.

Vyhledávání