Výsledky akcí

Komenský k tabuli

Edukační program a výpravu do časů Jana Amose Komenského ve výstavním sále minoritského kláštera absolvovali žáci 9. A, 9.B a 9.C v druhém říjnovém týdnu.  Akce se zaměřila na praktickou zkušenost Komenského principů (názornosti, přiměřenosti,…). Deváťáci měli možnost učit se smyslovými vjemy, důraz byl kladen na spolupráci, ale i výklad. Dozvěděli se spoustu informací o životě Jana Ámose Komenského i mnohé o přínosu do české literatury (např.  Labyrint světa a ráj srdce, Kšaft umírající matky Jednoty bratrské) a pedagogiky ( Didactica magna - Velká didaktika, Orbis pictus - Svět v obrazech). Slunečné počasí přálo i procházce a z dětí čišela spokojenost.  Na tohoto velikána světového školství ve výuce zpracovali žáci referáty a  projekty , některé  si můžete prohlédnout před ředitelnou.

Milada Marková, Petra Svobodová

Adresa školy

Základní škola Prokopa Diviše a MŠ,
Znojmo – Přímětice 569
Ke Škole 569/15,
66904 Znojmo-Přímětice

IČ: 70940843
IZO: 600127826
datová schránka - xc8mrqi

 

Zřizovatel školy

Město Znojmo

www.znojmocity.cz

© Copyright 2020 ZŠ Prokopa Diviše a MŠ, Znojmo - Přímětice 569. Všechna práva vyhrazena.

Vyhledávání