Žáci 8. tříd navštívili Rotundu sv. Kateřiny

Žáci 8. ročníků navštívili v září naši unikátní památku, a to Rotundu sv. Kateřiny, která stojí v areálu přemyslovského hradu ve Znojmě. Je jednou z mnoha rotund postavených v raném středověku na území Moravy a Čech. Na pomyslném "semaforu" svítila zelená, což znamená, že klimatické podmínky umožnily, že si žáci mohli památku prohlédnout i zevnitř. V rotundě je zakázáno mluvit, žáci dostali jen malé audio přístroje, které jim umožnily poslech výkladu o rotundě. Všem se návštěva moc líbila, určitě jako Znojmáci jsme velice hrdi na to, že máme ve Znojmě takovou jedinečnou památku z konce 11. a 12. století, kterou se může pochlubit jen málokteré město.