Školní jídelna

Naše školní jídelna

Školní jídelna vaří pro 540 strávníků. Mezi ně patří žáci různých věkových kategorií a zaměstnanci.

 Personál školní jídelny má dobré znalosti o správné výživě dětí, umí plánovat pestrý jídelníček, vaří nutričně vyváženou, zdravou a chutnou stravu z čerstvých potravin a zná platnou legislativu. Řídí se organizačním řádem školní jídelny, který na webových stránkáh naší školy.

  • Jídelna má na výběr ze dvou druhů hlavního jídla, velkou výhodou je salátový bar, ve kterém jídelna nabízí dva druhy salátů (strávník si může vybrat podle chuti), čerstvou zeleninu. Pokud je podáváno ovoce, tak i zde si může strávník vybrat ze tří druhů podle sezóny. Dětem je podáván různě ochucený jogurt nebo šlehaný tvaroh. Mezi nápoji si může strávník vybrat mezi slazenou a neslazenou variantou a každý den je nabízeno i mléko.
  • Vedoucí školní jídelny a hlavní kuchařka plánují jídelní lístek dle zásad Nutričního doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR ke spotřebnímu koši. To znamená, že připravujeme převážně zeleninové polévky z čerstvé zeleniny, luštěninové polévky, používáme kvalitní obiloviny jako zavářky do polévek (vločky, kroupy, pohanka….) a masové pokrmy připravujeme zásadně z čerstvého masa (ne mraženého), výjimku tvoří pokrmy z ryb. Naši hlavní dodavatelé jsou z našeho regionu.
  • Pokrmy dochucujeme s ohledem na dětského strávníka. Používáme jednodruhové koření. Různé bylinky a dehydrované směsi jsou výhradně bez chemických přísad, barviv a bez konzervantů.
  • Stále hledáme nové recepty a dětem nabízíme jídla podle nových trendů stravování. Víme, co dětem chutná a snažíme se nenásilnou formou dětem nabízet zdravější varianty pokrmů. Je jen na dětech a jejich rodičích, který pokrm zvolí jako vhodnější.
  • Velkou výhodou jsou dopolední svačinky. Ty zahrnují různé druhy pomazánek, ochucených cereálií, obilné kaše. Dětem umíme připravit i například zdravou pizzu. Svačinky jsou čerstvě připravené a vždy obsahují ovoce nebo zeleninu a nápoj. Rodičům tímto odpadá každý den přemýšlet nad pestrou svačinou.
  • Učíme děti zodpovědnosti. Vědí, že ke stravování potřebují čip, bez kterého jídlo nedostanou. Pokud ho zapomenou, musí si dojít k vedoucí stravování pro náhradní stravenku.
  • Z pohodlí svého domova si můžete přes stránky www.strava.cz (přihlašovací údaje dostanete u vedoucí školní jídelny)vybrat jídlo, které je pro vaše dítě vhodnější nebo mu více chutná. Zjistíte, co které jídlo obsahuje, zda je možné odhlásit oběd v době nemoci nebo školního výletu. Máte tak kontrolu, že vaše dítě chodí na obědy nebo jestli vám v pořádku probíhají platby za stravné.
Po domluvě s vedoucí školní jídelny (email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., telefonicky 739324482) si mohou rodiče přijít prohlédnout naši jídelnu, popřípadě ochutnat to, co jejich děti dostanou na talíř.

Adresa školy

Základní škola Prokopa Diviše a MŠ,
Znojmo – Přímětice 569
Ke Škole 569/15,
66904 Znojmo-Přímětice

IČ: 70940843
IZO: 600127826
datová schránka - xc8mrqi

 

Zřizovatel školy

Město Znojmo

www.znojmocity.cz

Pro zakázky malého rozsahu

využíváme nástroj JOSEPHINE.

© Copyright 2020 ZŠ Prokopa Diviše a MŠ, Znojmo - Přímětice 569. Všechna práva vyhrazena.

Vyhledávání