Návštěva hvězdárny a technického muzea v Brně

V šestém ročníku se v předmětu zeměpis mají žáci podle plánu dozvědět spoustu nových informací o vesmíru, sluneční soustavě a naší planetě Zemi, na které všichni žijeme. Aby získávání nových poznatků o těchto tématech bylo zajímavější, podnikli naši žáci 17. října výjezd do Brna, kde zhlédli projekci v Planetáriu a dále tři různé edukační programy v Technickém muzeu.

A jak tento den viděli naši šesťáci?

Dne 17. 10. jsme všechny šesté třídy navštívily Hvězdárnu a planetárium v Brně. Všem se nám tam moc líbilo. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o vesmíru, planetách a jejich měsících, o sondě Voyager, kterou do vesmíru vyslali v roce 1977 Spojené státy americké, nebo o naší galaxii. Na výlet s námi jeli paní učitelky Petra Pokorná, Blanka Dvořáková, Lenka Grygarová a asistenti Jaroslav Blažíček a Karolína Klaudingerová. Byli jsme na Příběhu nekonečných poutníků Voyager. Po návštěvě Planetária jsme se ještě stavili do Technického muzea v Brně. Tam nás to sice bavilo o trochu méně, ale dozvěděli jsme se, jak vznikla první fotka, jak fungují mikroskopy, nebo jak vznikl první film. Celý den byl moc fajn. Doufám, že si někdy něco podobného zopakujeme.

Adriana Čopfová, 6. A

Ve čtvrtek 17. 10. 2024 jsme jeli na výlet do Hvězdárny a planetária a Technického muzea v Brně. První hodinu jsme měli angličtinu a poté v 9:30 jsme vyrazili. K planetáriu jsme přijeli po jedenácté hodině. Jelikož program začínal až v 11:30, mohli jsme si ještě vyzkoušet venkovní názorné pomůcky o vesmíru a naší planetě. Poté byl prostor pro svačinu. Program Příběh nekonečných poutníků Voyager trval asi hodinu. Ve 13:00 jsme se přesunuli do Technického muzea, kde jsem se zúčastnil programu Počítač jako symbol 20. století. Na starých počítačích jsme si mohli zkusit nějaké staré hry a poté nám byla ještě k dispozici expozice o starých autech a motorkách. Po 15. hodině jsme vyrazili na cestu domů. Kvůli rozkopanému Brnu jsme měli menší zpoždění a do Přímětic jsem přijeli v 16:30.

Vítek Vybíral, 6. B

Po nástupu do autobusu jsme jeli do Brna asi jednu hodinu. Chvilku jsme šli pěšky a už jsme byli u Planetária. Nejdříve jsme si hráli venku, byla tady obří váha, která ukazovala, kolik vážíme na různých planetách. Uvnitř Planetária to bylo super, hlavně 3D film. Když jsem si sundal 3D brýle, tak bylo všechno dál, jakmile jsem je měl na očích, myslel jsem si, že na vše, co vidím, dosáhnu. Pak jsme přejeli autobusem do Technického muzea. Přihlásil jsem se na program o optice. Ukazovali nám, jak se dříve fotilo, jak bylo těžké udělat fotku. V muzeu jsme taky viděli staré auta a motorky. Výlet se mi moc líbil, byl to pro mě opravdu velký zážitek.

Matěj Bárta, 6. C