Noc s Andersenem prožila tentokrát 7.A s Romeem a Julií...

Dne 17.4. 2024 naše třída 7.A absolvovala noc s Andersenem. Spali jsme ve škole ze středy na čtvrtek. Vše začalo shledáním se se spolužáky v krčku, kde jsme se hlasitě bavili o svých představách, co se bude dít. Rodiče odešli s paní učitelkou třídní Petrou Svobodovou na rodičovskou schůzi. My jsme se mezitím vypravili do hudebny, kde jsme si uložili věci ke stěnám. Cestou jsme pozorovali prázdné chodby, jež působily poklidným dojmem. Jakmile jsme si věci odložili, započali jsme přípravu divadelního představení. Oblékli jsme si kostýmy a halasně probírali děj a kompletizovali ho. Poté jsme jen nervózně popošlapovali a čekali, až přijdou rodiče. Když jsme uslyšeli jejich kroky, mlčky jsme se přemístili za oponu, kde jsme pozorně naslouchali blížícím se hlasům. Rodiče se usadili před námi a my jsme je potají sledovali. Před námi se utvořila kakofonie zvuků. Potom paní učitelka utišila diváky a uvedla je do děje. Jelikož nás bylo příliš mnoho, museli jsme se už při nácviku básně rozdělit do pěti ,,hereckých skupin". Když jsme se uklonili, nastoupila na pódium první parta. Všechny skupiny hrály Zpěvy sladké Francie - krále Looyse. Každá měla jiné zaměření: Jedni zpívali muzikál, druzí dělali reportáž, fantazii se meze nekladly, zkrátka zaměření bylo různorodé. Všichni to úspěšně zvládli. Já jsem hrál krále a přes veškerou nervozitu mě to bavilo. Rodiče tleskali a někdy se i zasmáli. Poté se s námi rodiče rozloučili a odešli domů. Následně jsme se vydali do tělocvičny pro žíněnky, protože nadešel čas na zútulnění našich míst na spaní. Potom se spolužáci s paní učitelkou Eliškou Svobodovou vypravili na bazén, kde strávili notnou chvíli. Já a pár dalších jsme plavat nemohli, a tak jsme připravovali velmi bohatou večeři, do níž přispěl každý svým dílem. Jakmile se spolužáci vrátili, navečeřeli jsme se a poté jsme vyrazili ve skupinkách na plnění úkolů po škole, jež pro nás připravily paní učitelky. Celkem nás čekalo devět stanovišť. Cesta po škole byla tajuplná a zajímavá, všude totiž bylo šero, na schodištích se mihotala světla svící. Na každém stanovišti jsme museli najít puzzle a splnit úkol, který se vždy týkal Romea a Julie. Úkoly vypovídaly o strastiplné cestě Romea a Julie, jejichž životy končily smrtí z lásky k tomu druhému. Když jsme měli hotovo, poskládali jsme z puzzle slovo Amor, což je název boha lásky. Po vyčištění zubů jsme zalezli do spacáků. Ještě předtím jsme se však rozloučili s paní učitelkou Eliškou Svobodovou. Paní učitelka Petra Svobodová nám pustila film o Romeovi a Julii. Dlouho jsme se však nedívali, protože se nám vzápětí zavřela víčka únavou. Druhý den jsme vstávali v 7:25. Vše jsme uklidili a uspořádali. Také jsme se nasnídali. Poté jsme se šli vzdělávat. Moc jsem si noc s Andersenem zaměřenou na Romea a Julii užil. A také i za mé spolužáky moc děkuji paním učitelkám, jež nám tuto skvělou noc naplánovaly.

Martin Páleník, 7.A

Začátek našeho dobrodružství byl 17. dubna 2024 v podvečerních hodinách v hudebně naší školy, kde jsme si nachystali pro naše rodiče překvapení v podobě zdramatizování básně Král Looys. Každá z pěti skupin předvedla scénku podle svého a rodiče i my jsme se zasmáli i pobavili. Následně rodiče odešli domů. Nachytali jsme si v hudebně spaní  a většina nocležníků si šla užít plavání, ostatní připravili k večeři dobroty, které jsme si přinesli z domovů. Během jídla nám paní učitelka vysvětlila hru, která byla nachystaná ve všech patrech naší školy. Plnili jsme různé úkoly a sbírali na každém stanovišti kousek hesla, byla to velká sranda. Po skončení hry jsme si povídali o lásce, tedy o tom, co jsme poskládali z puzzlí ,,AMORE“. Poté jsme se nachystali na spánek a pustili si film Romeo a Julie. Ráno jsme se společně nasnídali, vše pouklízeli a šli na výuku. Děkuji naší paní učitelce třídní za krásnou noc.

Magdalena Graderová, 7.A