Výsledky akcí

Naši mladší žáci a žákyně i přípravka se na OP v atletice blýskli

Ve středu 17. dubna 2024 se nadějní sportovci naší školy zúčastnili důležitých atletických závodů. Na stadionu v Husových sadech se konal Okresní přebor na dráze mladšího žactva a přípravek. Sportovci ze ZŠ Prokopa Diviše se svými skvělými výkony několikrát porvali o medailová umístění a titul přeborník okresu. Zasloužili se o to tito závodníci, žáci naší školy, kterým děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a blahopřejeme jim.

Hody nám jdou skvěle. 1. místa v hodu raketkou vybojovali v přípravce výkonem 27,05m Patrik Plaček a Valentýna Mikulášková výkonem 20,96 m , oba žáci jsou žáci z 3.B.

Dvojnásobnou mistryní okresu v kategorii mladších žákyň se stala Sára Oberreiterová z 6.A, časem 8,6 vyhrála běh na 60m a výkonem 411 cm si doskočila pro zlatou medaili ve skoku dalekém. 

Mistrem okresu v kategorii mladších žáků se dvakrát stal Jan Moravec ze 7.A, který zvítězil výkonem 148 cm ve skoku vysokém a časem 21,5 sec vyhrál i běh na 150 m. Svou kategorii ve vrhu koulí s přehledem vyhrál i Karel Krym ze 7.A výkonem 11,03m. 

Stříbrnou medaili v běhu na 60 m získal Filip Pokorný ze 7.A časem 8,8 sec. Filip získal i 3. místo ve skoku dalekém skokem dlouhým 402 cm. Cenné stříbro pro naši školu vybojoval v běhu na 800 m i Matyáš Haviár ze 7.A, s časem 2:50,1 sec. Na této náročné trati, tzv. ,,půlce" si doběhl pro bronzovou medaili, tedy 3. místo, Dominik Jelínek z 6.A. Všem nadějným sportovcům přejeme pevné zdraví a radost ze sportování.

 

Adresa školy

Základní škola Prokopa Diviše a MŠ,
Znojmo – Přímětice 569
Ke Škole 569/15,
66904 Znojmo-Přímětice

IČ: 70940843
IZO: 600127826
datová schránka - xc8mrqi

 

Zřizovatel školy

Město Znojmo

www.znojmocity.cz

Pro zakázky malého rozsahu

využíváme nástroj JOSEPHINE.

© Copyright 2020 ZŠ Prokopa Diviše a MŠ, Znojmo - Přímětice 569. Všechna práva vyhrazena.

Vyhledávání