8.C poznávala krásy Prahy

Dne 25.a 26. ledna 2024 se naše třída 8.C vydala s paní učitelkou Petrou Svobodovou a panem učitelem Rostislavem Smutným poznávat krásy Prahy, našeho hlavního města České republiky.
Po příjezdu jsme navštívili Národní technické muzeum, kde jsme absolvovali poučný program Rozhlas a poté zhlédli v jednotlivých expozicích mnoho zajímavých exponátů. V dopravní hale jsme my kluci nejvíce obdivovali Tatrou 80, kterou jezdil první československý prezident T.G. Masaryk. Následovala návštěva Strahovského kláštera, kterou jsme měli obohacenou o soukromou prohlídku historických sálů kláštera, kde nás sestra Akvína na základě velkých obrazů seznámila s životem Svatého Norberta, patrona řádu premonstrátů. Tajemnou atmosféru měla i bazilika Nanebevzetí Panny Marie.
Ubytovaní jsme byli vedle Lorety v klášteře u kapucínů. Večer jsme strávili v nádherném Národním divadle, tam jsme zhlédli divadelní hru Kytice, která se nám moc líbila.
Po představení jsme se prošli ještě noční Prahou. Velmi zajímavý byl pohled na večerní Orloj i Karlův most.
Další den jsme zavítali do Rudolfovy galerie na Pražském hradě a prošli Zlatou uličku. Také jsme navštívili stálou expozici Příběh Pražského hradu a Starý královský palác. Tam se nám nejvíc líbil Vladislavský sál a pozorně jsme si prohlédli repliky korunovačních klenot.
Poslední návštěva nás zavedla do Obecního domu, kde nás ochromila Smetanova síň. Líbily se nám i ostatní sály, salónky, například Grégrův, Riegrův, Palackého sál, nebo Slovácký, Orientální salónek.
Exkurze v Praze byla skvělá a velmi jsme si všechny pamětihodnosti užili.

Lukáš Kuchařík, 8.C