Výlet 6.B a 6.C třídy do Brna: Zahánění nudy hrou a objevování kouzla historie

V úterý 23.1.2024, se žáci 6.B a 6.C třídy vydali na nezapomenutelný výlet do krásného města Brna. Tato dobrodružná cesta měla za cíl nejen pobavit, ale i obohatit žáky o historii a kulturu tohoto úžasného města. Jedním z hlavních vrcholů výletu byla návštěva Mahenova divadla, kde se děti nechaly unést do světa her..

Ve foyeru Mahenova divadla si žáci mohli vyzkoušet interaktivní hru, která je zavedla do světa osvětlení Mahenova divadla a geniálního vynálezce Alva Edisona. Prozkoumali historii osvětlení od prvních svíček po moderní žárovky a získali zajímavé pohledy na to, jak se světlo proměňovalo v průběhu času.

Následně se děti přesunuly do sálu Mahenova divadla. Zvídavé pohledy se setkaly s kouzlem divadelní atmosféry, která je okouzlila a zanechala v nich vzrušující dojmy. Chlapci obdivovali práci zvukařů a osvětlovačů, kteří se připravovali na divadlení zkoušku baletu.

Pěšky se pak skupina vydala na Zelný trh, kde na ně čekala objednaná prohlídka Labyrintu města Brna. Tato interaktivní procházka skrz podzemní místa města byla jakýmsi dobrodružstvím mezi nebem a zemí Brna, kde se děti seznámily s různými historickými fakty a zajímavostmi.

Jedním z nezapomenutelných momentů byla návštěva brněnského draka, kterého děti znaly z hodin češtiny předem. Legenda o drakovi, který straší Brno, byla oživena před jejich očima, a děti se tak mohly lépe vcítit do místního folklóru a tradic.

Celkově lze říci, že výlet do Brna pro žáky 6.B a 6.C třídy a několik málo dětí z 6.A byl nejen poučný, ale i naplněný zábavou a dobrodružstvím. Prožili nezapomenutelné chvíle, které jim otevřely oči nejen k historii města Brna, ale také k jeho kouzlu a zajímavým příběhům. Tento výlet bude určitě ještě dlouho živým zážitkem v jejich paměti.

Mgr. Veronika Kočí

Mgr. Lenka Grygarová