Divadelní cestopis

V pondělí 11.prosince jsme měli ojedinělý zážitek. Všichni, žáci z 2. stupně se zúčastnili představení cestovního divadélka pro školy. Alexandr Andrejs a Václav Lojška z Hradce Králové se nám pomocí zábavného představení snažili přiblížit hry: Hamlet od Williama Shakespeara, Zdravý nemocný od Molliéra, Cyrano z Bergeracu od Edmonda Rostanda, Maryša od bratří Mrštíků a Sluha dvou pánů od Carla Goldoniho. I přesto, že jsme se už na tyto hry připravovali ve škole, četli si je, a tudíž o nich už něco věděli, tak díky tomuhle Divadelnímu cestopisu si podle mě všechno ještě lépe zapamatujeme.

Už od začátku bylo představení velmi zábavné, všichni se stále smáli a představitelé dokonce zapojovali do svých her i nás, publikum. Myslím, že jsme se všichni dozvěděli více o těchto hrách i o autorech. Sice trošku jinou formou než na jakou jsme ve škole zvyklí, ale to vlastně na tom bylo fajn, protože člověk si snadněji zapamatuje věci, které si má s čím spojit a na vlastní oči je vidí. Před ředitelnou jsou i myšlenkové mapy a fotografie. plakáty, kde si můžete celou akci připomenout.

Kristýna Pokorná, 9.A

Na fotky můžete kouknout ZDE