Seminář přírodovědných předmětů

je předmět, v rámci kterého si žáci devátých ročníku prohlubují své dovednosti v experimentální, poznávací a praktické činnosti v oborech fyzika, matematika, chemie i přírodověda. Od začátku školního roku se nám už podařilo měřením prozkoumat hustotu různých kapalin, všemi lidskými vjemy poznávat léčivé byliny a jejich účinky a zkoumat fyzikální vlastnosti dřeva.

Jelikož jsme v posledním ročníku této základní školy, rozhodli jsme se, že zanecháme dlouhodobější památku na naše zdejší působení. A jednou si budeme moci říct: ,, Tohle bylo naše dílo“. Rozhodli jsme se zasadit ovocné stromy a keře.

Přesto, že se jílovitá půda s námi nechtěla kamarádit, podařilo se nám ji zdolat. Mladým rostlinám jsme dopřáli hnojivo, černou úrodnou zem i mykorrhizní houbu pro růst kořenů. Při práci nám pomohli i žáci 6.C třídy a svými svaly i ochotou také Matyáš Lengál a Matyáš Burda, žáci 8.B třídy. Na naši práci se přišly podívat i maminky s dětmi ze sídliště a slíbily, že na naše stromky dohlédnou.

Je krásné vědět, že v tom nejsme sami, a že dělat správné věci má smysl. Snad jsme inspirovali i další budoucí deváťáky.

Žáci 9.B třídy a SMK