Kaskáda Race prověřila naši fyzičku

Dne 6.10 2023 se zúčastnila 6.A a 7.A Kaskáda Race na Vranově. Jeli jsme autobusem, který nás odvezl až na Vranovskou pláž. Jely s námi paní učitelka Petra Svobodová, paní učitelka Nikola Barcalová a paní asistentka Romana Smolková. Po příjezdu na místo jsme se začali chystat na závod. Rozcvičili jsme se společně se všemi účasníky a dostali jsme na nohu čip. Prošli jsme si trat´, abychom věděli, co nás čeká. My jsme startovali po ZŠ Republika.. Čím blíž byl začátek naší Kaskády Race, tím víc jsme byli nervózní. Když jsme vyběhli, čekala na nás první překážka a hned nás nervozita opustila. Přeskakování mezi pneumatikami byla hračka, ale v další části trati čekalo asi nejnáročnější stanoviště. Vyšplhat na laně a zazvonit na zvoneček. Pokud jsme nesplnili úkol, museli jsme udělat patnáct angličáků. Dále následovalo několik dalších stanovišť, které jsme s chutí plnili. Na konci těchto náročných aktivit na všechny čekala medaile za snahu. Organizátoři byli moc fajn. I když nikdo z naší školy nevystoupal na stupeň vítězů, závod Kaskáda race  stál za to. Z naší školy se nejlépe dařilo spolužáku Filipu Pokornému, který doběhl z 83 závodníků na krásném 15. místě a z děvčat doběla nejrychleji ze 71 závodníků na krásném 10. místě Amálie Fráňová z 6.A. Doufám že, si to znovu někdy zopakujeme.

Kristina Krátká 7.A

Dne 6.10.2023 se dvě třídy z naší školy ZŠ Prokopa Diviše účastnily Kaskáda Race. Byly to sportovní třídy 6.A a naše třída 7.A. Doprovázela nás paní učitelka Svobodová, paní učitelka Barcalová a paní asistentka Smolková. Závod se konal na Vranovské pláži. Účastnilo se ho kolem 350 dětí. Kategorie byly následující: první kategorie 6. a 7. ročník. Druhá kategorie 8. a 9. ročník. Startovalo se po čtyřech závodnících, vždy s odstupem po 2 minutách. Trasa byla dlouhá 1 km. Abychom to neměli tak lehké, museli jsme zdolat asi deset překážek, když jsme nějakou nezvládli, dělali jsme 15 anglických kliků. K překážkám patřilo například lezení po laně, plazení se, válení sudů po vyznačené trase, skok do kontejneru, ručkování, zdolávání překážek a podlézání trubek. V cíli na nás čekaly medaile. Průměrný čas doběhu byl 12 minut. Zlatý hřeb bylo vyhodnocení. Velmi jsme si to užili. Už se těším na další Kaskáda Race.

Martin Páleník 7.A

Dne 6. října roku 2023 se třídy 6.A a 7.A zúčastnily Kaskáda Race. Ráno nás u beache vyzvedl autobus a zamířili jsme směrem k Vranovské pláži, kromě paní učitelky Petry Svobodové a Nikoly Barcalové nás doprovázela i paní Romana Smolková. V 9:30 vyběhli první závodníci, pomalu jsme se začali rozcvičovat. A pak to přišlo, 3,2,1 start! Na první překážce jsme jen proskákali pneumatikami, nějaký kousek jsme si zaběhli a přišla další překážka, lano. Věděla jsem, že to nevyšplhám, a tak jsem neplýtvala síly a rovnou jsem udělala 15 trestných angličáků. Další překážka bylo podlézání, pak jsme si vyzkoušeli balanc. Ještě před házením polštářků jsme prolezli tunelem a převáleli jsme sud kolem stromu. Nastalo další podlézání a dále překážka, která se dala přeskočit nebo podlézt. Lehce jsme zdolali i překážku v podobě roury mezi dvěma stromy. Pokračovali jsme a zaujal nás kontejner, do něj jsme skočili a běželi dál. Už nám docházely síly a nastalo další ručkování... Poté jsme zahlédli vytouženou cílovou rovinku. Konečně! Dostali jsme medaile a kolem poledne bylo vyhlášení. Nikdo od nás se v adrenalinovém závodě neumístil, ale zkušenost to byla výborná.

Anna Svobodová 7.A