Prožijte a poznejte Podyjí

Základní škola P. Diviše je jednou ze škol, které se podílejí na projektu Partnerská škola a NP Podyjí. Na základě tohoto projektu probíhají besedy pro žáky naší školy. Jaké?

V odpoledních výukových blocích se uskutečnily besedy s tématem „Prožijte a poznejte Podyjí – NP Podyjí“ pro deváté třídy. Lektorka paní Ing. Svatava Holubová provedla žáky a žákyně 13 biotopy, invazními druhy organismů či poukázala na krásy řeky Dyje a pomocí pracovních listů procvičila dané informace. Besedou, ale projekt nekončí neboť naši žáci a žákyně získané vědomosti aktivně předají svým mladším spolužákům prvního stupně. Cíleně pátým a čtvrtým třídám, kde již minulý rok podobný projekt o NP Podyjí proběhl.

Další besedy a to pro sedmé třídy již v duchu programu „Prožijte a poznejte Podyjí - Řeka Dyje“ v měsíci září. Chystáme také besedy pro šesté třídy, které se uskuteční v měsíci říjnu.

Nesmíme zapomenout také na první stupeň, kde se pod záštitou paní učitelky Mgr. H. Slané aktivně pracuje na projektu Můj kalendář. Jeho prostřednictvím děti bádají, pozorují dění v přírodě, malují a luští křížovky.

Jsme rádi za spolupráci s NP Podyjí a věříme v další pokračování.

Můj Kalendář, 3.B

Vypracovala: Mgr. R.Lengálová