Evropský den jazyků

Dne 26. září se každoročně slaví Evropský den jazyků. Třída 7.B se zapojila v rámci projektové výuky ve škole a také díky použití ICT ve výuce vznikly zajímavé výtvory. Projekt byl zaměřen na báji o Babylonské věži a rozpoznání jazyků. Práci jsme zahájili metodou skupinové diskuze na otázky: Proč je důležité, aby se lidé učili jazyky? Co je dobré umět v různých jazycích?

Pokračovali jsme prací s videem od ČT Edu, které nám pomohlo zorientovat se v porozumění informacím.  Následovala spolupráce ve dvojicích. Žáci pracovali na iPadu s překladačem a vytvořili sylabus slov, která hezky pomocí platformy WordArt přenesli do grafické podoby.

Společným výtvorem byla stavba Babylonské věže z kartonu, která prověřila týmového ducha třídy.

Ať žijí jazyky!!!

Třída 7.B, Milada Marková