Zájezd do Berlína

Byla ještě temná noc, když jsme vyrazili na osmihodinovou cestu. Uběhlo to vcelku rychle a už vjíždíme do hlavního města Německa.

Vystoupili jsme poblíž Braniborské brány a pokračovali procházkou přes nejznámější berlínskou ulici Unter den Linden. Nakukovali jsme do obchůdků se suvenýry a něco málo si i nakoupili. Pomalu se přesouváme na Alexanderplatz. Zde se nachází známá televizní věž. Po skupinkách vyjíždíme do výšky asi 200 metrů. Odtud můžeme vidět celý Berlín se všemi jeho památkami.

Naším dalším cílem bylo Pergamonské muzeum. Tady jsme mohli vidět umění antické, starověkého blízkého východu a islámské.

Unaveni pokračujeme na hotel. Vstávat jsme museli dříve, ale odměnou nám byla výborná snídaně. Následoval přesun do západní části Berlína. Prohlédli jsme si kostel, jehož věž byla za 2. světové války ustřelena.

Návštěva  hlavního města Německa byla zakončena příjemnou vyhlídkovou plavbou po řece Sprévě. Moc jsme si výlet užili.

Anna Svobodová, 7.A