Ve stošíkovickém sadu U tří dubů

V češtině druháci právě bojují se spodobou. Paní Spodoba je věru dokáže pěkně potrápit. Často při doplňování hlásek vznikají slova, kterým ani nerozumí. Věděli byste třeba, co je to sad, stružka, vinohrad nebo mošt?

A právě tato slova nás přivedla do sadu ve Stošíkovicích na Louce. Teď už každý druhák ví, že v sadu rostou ovocné stromy a stará se o ně sadař. Ve vinohradu roste vinná réva, ze které sklízíme hrozny. Když ovoce vylisujeme, získáme ovocnou šťávu, které říkáme mošt. No a stružka je malá strouha, ve které rostlo mnoho kopřiv, což chlapci vyzkoušeli na vlastní kůži. Jo a švestky rostou na slivoni. A vůbec, věděli jste, že trávou, pampeliškou i hluchavkou se dá kreslit na papír?

Příští týden se vydáme pro putovní knížku do Městské knihovny ve Znojmě. To jsem zvědavá, jestli také v městské džungli zažijeme podobné dobrodružství.

Za 2. B třídní učitelka, Hana Slaná

Foto z terénní výuky ZDE