PŘEHLEDY, INFORMACE

Přijímací řízení 2024/2025

pondělí 14. duben 2025

• Obory šestiletých a osmiletých gymnázií:

1. termín: úterý 15. dubna 2025

2. termín: středa 16. dubna 2025

• Jednotná přijímací zkouška v náhradním termínu je stanovena pro všechny uvedené obory vzdělání:

1. termín: úterý 29. dubna 2025

2. termín: středa 30. dubna 2025

• 3 přihlášky

• podávání elektronicky https://dipsy.cz/

• seřazení škol podle priority žáka

• podle výsledků přijímacích zkoušek bude hned žák přiřazen na danou školu

• 2. kolo přijímacího řízení - stejný systém – 3 přihlášky

• 3. kolo přijímacího řízení - počet škol/oborů vzdělání není omezen. Prioritizace se neaplikuje.

• Jednotná přijímací zkouška se nekoná při přijímacím řízení do oborů vzdělání se závěrečnou zkouškou, do oborů vzdělání s výučním listem, do oborů zkráceného studia a do oborů vzdělání středních škol skupiny 82 Umění a užité umění. Možnost konání školní přijímací zkoušky tím není dotčena. Řádný termín školní přijímací zkoušky a talentové zkoušky se koná v pracovních dnech v období od 15. března do 23. dubna tak, aby se alespoň jeden z termínů konal v jiný den než jednotná přijímací zkouška; náhradní termín školní přijímací zkoušky a talentové zkoušky se koná v pracovních dnech v období od 24. dubna do 5. května tak, aby se konal v jiný den než jednotná přijímací zkouška. V případě oboru vzdělání Gymnázium se sportovní přípravou se koná talentová zkouška i jednotná přijímací zkouška v termínech uvedených výše.
    • Na základě § 60 odst. 2 školského zákona se při přijímacím řízení do oboru vzdělání, v němž je jako součást přijímacího řízení stanovena rámcovým vzdělávacím programem talentová zkouška, nekoná jednotná přijímací zkouška, a to ani do oborů vzdělání s maturitní zkouškou. Výjimkou je obor vzdělání Gymnázium se sportovní přípravou, kam se v rámci přijímacího řízení vždy koná jak talentová zkouška, tak jednotná přijímací zkouška.
    • Od školního roku 2024/2025 jsou veškeré termíny související s přijímacím řízením do oborů vzdělání s talentovou zkouškou ve všech kolech přijímacího řízení shodné pro obory vzdělání s talentovými i bez talentových zkoušek, a to včetně termínu pro podání přihlášky. Konzervatoře mohou jako součást přijímacího řízení stanovit konání školní přijímací zkoušky stejně, jako ostatní obory vzdělání.
  • Způsoby podání přihlášek
    1) Elektronicky (s ověřenou elektronickou identitou NIA – nejčastěji Mobilní klíč eGovernmentu a Bankovní identita, případně další způsoby dle NIA).
    2) Podáním výpisu vytištěného z online systému.
    3) Podáním vyplněného tiskopisu s přílohami.
    Vyberte si pouze jednu z možnost

6. listopadu 2024 – 9 - 17 hod - Veletrh středních škol  - TAK KAM? Dukla Znojmo