PŘEHLEDY, INFORMACE

Změna školního řádu - zákaz mobilů a audiovizuální techniky

Vážení rodiče a žáci,

chtěli bychom vás informovat o novém opatření ve Vnitřním řádu školy. Týká se zákazu používání mobilních telefonů nejenom ve vyučování, ale i o přestávkách a během všech školních akcí. Důvodem k tomuto opatření je zvyšující se počet případů kyberšikany, nevhodná komunikace na sociálních sítích, sledování nevhodného obsahu a hraní her. Za další výrazné negativum považujeme omezenou komunikaci se spolužáky a jednostrannou činnost během vyučování i přestávek. K této skutečnosti jste se mohli vyjádřit na rodičovských schůzkách 25. dubna 2019 a všichni přítomní rodiče s tímto zákazem vyslovili souhlas.

Telefon a jiná audiovizuální technika musí být vypnuty a uloženy v žákovské tašce či batohu nebo ve skříňce. V nezbytně nutných případech bude moci žák použít telefon ke komunikaci s rodičem se souhlasem pedagogického pracovníka. Nerespektování tohoto nařízení bude řešeno jako porušení školního řádu se všemi z toho vyplývajícími důsledky. V rámci rozšíření již tak bohatých aktivit během školních přestávek (stolní tenis, stolní fotbal, relaxační vaky, odpočinkové prostory,…) bude žákům nově k dispozici klidová čítárna a v případě vhodného počasí i možnost strávit svačinovou přestávku na školním dvoře.

Děkujeme za pochopení a respektování.