obrázek - hlavička

Červen 2017

Květen 2017

Co se již událo

„Příroda“ – živočichové a rostliny.

A je to tady - poslední školní měsíc a začínají prázdniny a s nimi přichází i spousta času pro procházky přírodou.
V průběhu měsíce jsme vyhledávali v encyklopediích i na internetu nové znalosti o zvířatech a rostlinách u nás i ve světě.
Hledali jsme a poznávali kvetoucí rostliny a také různé živočichy v přírodě kolem nás.
Zahráli jsme si společně různé vědomostní a společenské hry o přírodě. Děti kreslily obrázky zvířat a květin. Na školách v přírodě děti stavěly domečky z přírodnin.
Seznamovali jsme se s důležitými pravidly, jak se k přírodě chovat i jak se v přírodě chovat.
V závěru měsíce jsme si s dětmi povídaly o jejich domácích mazlíčcích a některé ze svých domácích mazlíčků nám děti přinesly ukázat i do školy - králíčky, morče, křečky, rybičky - a poučili nás, jak se o ně umějí správně postarat. Se zvířátky nám bylo moc dobře.

„Sporty“ a zdravý životní styl.

V měsíci květnu jsme se zaměřili na sporty a zdravý životní styl.
Děti poznávaly tradiční hry, které dříve chlapci a děvčata hrávali sami, bez vedení dospělých, a které dnes takřka zmizely v zapomnění. Děti se učily hry s nápěvy, s kamínky, s kuličkami, různé školky, honičky, skákací hry. Většina pohybových aktivit probíhala na školních hřištích nebo terasách, přesto si děti zacvičily i ve školní posilovně.
Součástí tématu bylo i vyprávění o zdravých potravinách a sestavování pestrého a vyváženého jídelníčku, také informace o tom, jak předcházet nemocem a co je pro naše zdraví nebezpečné. Pokusili jsme se posílit v dětech jejich nejpřirozenější zábavu – hru s vrstevníky a možnost komunikace s nimi.