LETNÍ ŠKOLA S KOLUMBEM 2023

V posledních letech pořádá naše škola oblíbenou prázdninovou  akci pro naše žáky prvního stupně  –„LETNÍ ŠKOLA S KOLUMBEM“

Letos probíhala ve dvou termínech a to od 24. 7. – 28. 7. 2023 a 21. 8. – 25. 8. 2023 a celkem se zúčastnilo 100 dětí.

O děti se starali naši pedagogové, personál školy a paní kuchařky ze školní jídelny.

FOTKY ZDE

V prvním termínu od  24.7.2023  jsme navštívili „Hradební pondělí“, program pro děti v historické části Znojma a po uměleckém a sokolnickém vystoupení jsme se osvěžili pod vodotrysky v Kolonce. V úterý se pokazilo počasí, tak jsme plánované koupaliště zrušili a operativně  je nahradili  promítáním filmu ve znojemském kině. Ve středu nás čekal celodenní výlet na hrad Bítov, kde jsme zažili prohlídku plnou historie a pověstí i s malým místním zookoutkem. Čtvrtečním programem jsme navázali na dobu minulou a to interaktivním programem v  Domě umění města Znojma na téma „Okno“. Tvořením mozaiky a studováním historických vitráží bylo inspirací pro všechny.

No a pátek?

Tento zážitkový týden jsme ukončili sportovním a soutěživým dnem.

I když nám počasí moc nepřálo, program se řešil operativně. Ale i tak jsme si vše užili a těšili se na další týden.

Velká pochvala všem zúčastněným!!!!!

Druhý termín od 21.8.2023 probíhal na dvě skupiny. Tým dětí sportovců a tým dětí společných zážitků.

Ve druhém termínu od  21.8.2023  jsme opět navštívili „Hradební pondělí“ s jiným programem, děti byly z programu velmi nadšené. Vystoupení kejklíře, sokolníka i projížďky na koni si děti opět užily. Děti se zase osvěžily pod vodotrysky v Kolonce. V úterý jsme vyrazili na koupaliště do Mramotic, počasí nám velmi přálo.  Ve středu nás čekal celodenní výlet do Permonia v Oslavanech, děti byly ve smíšených družstvech, kde plnily úkoly, kde po splnění úkolů dostaly svou „výhru“. Ve čtvrtek jsme si prošli město Znojmo s interaktivním programem Jihomoravského muzea na téma „Voda“. Tvořili jsme pěnové obrázky.

No a pátek?

Tento týden jsme ukončili sportovním dnem, kde nás děti ze sportovní letní školy seznámily s některými sporty…….

Sportovní letní škola byla koncipována tak, aby se děti seznámily s co největším počtem sportů.  Většina aktivit probíhala na školním hřišti a také v tělocvičně ZŠ.  Začali jsme s atletickou průpravou, dále jsme trénovali volejbalové a fotbalové dovednosti a letní biatlon. Hráli jsme házenou, basketbal, ringo , vybíjenou a brännball. Jeden den jsme se věnovali plavání na koupališti v Mramoticích a ve středu jsme navštívili Permonium v Oslavanech. I přes vysoké letní teploty byly děti velice aktivní a nadšené........

Poř + Nech