Praha se 6.B

Dvoudenní výlet do Prahy téměř na konci června sliboval skvělé zážitky již od prvních chvil. Vydali jsme se za poznáváním hlavního města a jeho pověstmi. Nejdříve naše kroky vedly na Vyšehrad, kde jsme se od dětí dozvěděli, jak to bylo s Čertovými kameny,  Horymírem a Šemíkem a také nás zde zastihlo krásné zvonění poledne naší stověžaté matičky. Poté, co jsme se ubytovali ve budově Sokola na Kampě, jsme si neodpustili výbornou zmrzlinu na Újezdě. Zubačka nás vyvezla na Petřín, odkud jsme se skutáleli k Loretě a na Pražský hrad. Z pověstí o Hladové zdi a Loretánských zvoncích nás mrazilo ještě dlouho, ačkoliv byl téměř tropický den. Proto jsme se schovali do chladivého stínu Svatovítské katedrály a Zlaté uličky. Pověst o Daliborce nás vyprovodila z Hradčan a přes Staré zámecké schody a Malou Stranu jsme se ubírali k ubytování, abychom se nastrojili na největší událost, a to divadelní představení Kytice v Národním divadle. Prohlídka základních kamenů a střechy pod dohledem trigy umocnila návštěvu této historické budovy.  Po zhlédnutí fantastických výkonu na jevišti Zlaté kapličky jsme se vydali na krátkou procházku noční Prahou přes Karlův most. Zde jsme zažili skutečné genius loci staré Prahy.

Druhý den nás čekal program v Národním technickém muzeu. Téma knihy, tisků, kaligrafie a knihovnictví nás doprovázelo necelé tři hodiny během dopoledne. Mnozí byli nadšeni ze sbírek starých dopravních prostředků.  Z Letné to byl již jen kousek k Orloji na Staroměstském náměstí, kde jsme si poslechli další pověst. Ačkoliv nás bouřka vyhnala z krásných volných prostranství, pokračovali jsme dále v objevování. Někteří nákupy, někteří v pasážích. Jak už bylo zmíněno v úvodu, stálo to za to. A naše třída s vděčností vyrazila k domovu.

Fotky z akce ve fotogalerii.

MM