O Montessori výuce

Seminář přírodovědných předmětů v II. pololetí

I v druhé části školního roku jsme se se skupinou žáků 9.B a 9.C věnovali zajímavým tématům. Určovali jsme druhy dřeva na základě jejich hustoty, zkoumali zvuk, měřili hlučnost a její vliv na zdraví člověka, ověřením Momentové věty jsme zkoumali fyzikální principy houpání na houpačce, určovali a poznávali minerály, nahlédli do tajů meteorologie i genetických modifikací J.G. Mendela, měřili neodměřitelnou výšku stromů a vysokých budov za pomocí jejich stínů. V závěru školního roku jsme navštívili Jihomoravské muzeum a výstavu Fyzikální herna na cestách a dále v nově zrekonstruovaných prostorách Louckého kláštera interaktivní výstavu Trnkova zahrada.
Věříme, že pro žáky byla každá hodina inspirací zajímat se o svět kolem sebe a přejeme hodně chuti do jejich budoucí práce na středních školách.

foto ZDE