Punkevní jeskyně

Všechny nás láká teplo, sluníčko, moře a už se nemůžeme dočkat léta. Přesto se v úterý 16.4.2024 žáci  6.C a 7.C vypravili objevovat nádheru přírody Moravského krasu. V rámci přírodovědně – zeměpisné exkurze jsme navštívili Punkevní jeskyně, žasli nad schopností vody stavět krápníky visící ze stropu - stalaktity, na zemi rostoucí stalagmity i jejich spojením vznikající stalagnáty. Plavili jsme se loďkou úzkými jeskynními tunely, obdivovali zručnost kormidelníků, uhýbali skalám  a byli ohromení majestátností propasti Macocha.

Počasí nám přálo a tak jsme lehce překonali převýšení přibližně 300 metrů a ušli tam a zpátky 6 km. Domů jsme se vrátili bohatší o nové zážitky, vědomosti i poznání, že Česko je nádherná krajina, plná neobjevených míst, které stojí za to vidět.