Poštovní Spořitelna cup

ZNOJMO - PŘÍMĚTICE

3. – 4. června 2006

VÝSLEDKY

V sobotu a v neděli 3.-4.června 2006 přivítalo Znojmo aktéry prvního ze tří turnajů Jihomoravské ligy v beachvolejbalu - Poštovní spořitelna cupu. Celkem na třicet dvojic bojovalo nejen o ceny od generálního sponzora Poštovní spořitelny, ale také o potřebné body, které jim mohou zajistit až postup na Mistrovství České republiky. Hrálo se ve čtyřech kategoriích a nejlépe byl obsazen turnaj juniorek v němž se prezentoval 14 párů z celé jižní Moravy. V ostatních kategoriích byla účast slabší především díky špatnému počasí - déšť a teploty kolem 13 °C moc plážovému volejbalu nesvědčí. A které dvojice se soupeři i s nepříznivými podmínkami poprali nejlépe?

V kategorii mužů trochu překvapivě dominovaly znojemské dvojice, které využily domácího prostředí a obsadily první dvě příčky. Prize money 3500 Kč si odnes pár Karel Hrubý - Miloslav Pelc, stříbrná pozice připadla dvojici Jiří Pečenka - Vlastimil Tima, která jen o setinky v poměru míčů předčila favorizovanou brněnskou dvojici Robert Plaga - Hubert Smekal.

Mezi juniory se odvážily startovat pouze dvě dvojice - úspěšnější pak byla ta ve složení Emil Řezanina - Marek Plaček, která těsně přehrála věkově ještě žákovský pár Jiří Odehnal - Zbyněk Vybíral.

V kategorii žen si se znojemskými dvojicemi změřily síly dva brněnské páry, v nichž startovaly extraligové volejbalistky. Jejich vzájemný zápas také nakonec rozhodoval o celkovém vítězi této kategorie. O pouhé dva míče v třetím zkráceném setu byla úspěšnější dvojice Zdenka Folvarčíková - Sylva Stržinková, druhé místo vybojoval pár Martina Hudcová - Magdalena Poláková a prize money 1500 Kč si odnesla domácí dvojice Šárka Gallusová - Jiřina Holíková.

Nejpočetnější konkurence se sešla v kategorii juniorek. V převážně brněnsko - znojemském souboji vyšly vítězněji domácí páry. Dvacet bodů za vítězství si připsaly Kateřina Vláčilová a Michaela Kubíková a i na druhém místě stanula znojemská dvojice - Lenka Šťavová - Lucie Pejchalová. V malém finále o třetí místo se naopak střetly dva brněnské páry. Úspěšnější Monika Procházková - Andrea Rosenberková si pak odnesly ceny za třetí místo, nepopulární čtvrtá příčka zůstala Radce Folvarčíkové a Anně Mikuláškové.

Poděkování patří generálnímu partneru krajské ligy - Poštovní spořitelně a organizátorskému týmu Volejbalového klubu Znojmo-Přímětice.

MUŽI

12. Eva Blatná + Lenka Švancarová Brno 7
13. Eliška Egnerová + Veronika Kubíčková Znojmo 6
14. Kateřina Pokorová + Martina Sniegoňová Brno 6