V úterý 7. května se naše třída 7.C sešla v 19h u školy, abychom společně strávili noc s knihou. Tentokrát na téma Biblická úsloví. Večerem nás provázely hádanky, kvízy, čtení krátkých příběhů. Také jsme přemýšleli, jak mohl Noe během potopy světa všechno zvládnout. Ve skupinách jsme vytvořili plakát, který ilustroval, která biblická úsloví jsme objevili. Co to znamená začít od Adama? Jak se žije v ráji? A co je Kainovo znamení? Kdo stojí jako solný sloup? Proč se říká Sodoma Gomora? A proč je úsloví „po nás potopa“ tak aktuální? To vše si můžete přečíst na panelu u ředitelny. Večer zakončil krásný film Životní šance (v originále Boychoir), který určitě doporučujeme. Někteří z nás sice usnuli až nad ránem, někteří vůbec, ale nic nezkazilo dojem z příjemně prožité literární noci. Žáci 7.C

noc_3