Ve středu 17. října jsme naplánovali výlet do Vídně. Rodiče nás odvezli na vlakové nádraží. Když jsme se všichni sešli, tak jsme nasedli do vlaku a vyjeli jsme. Během jízdy jsme se nasvačili. Po příjezdu do Vídně jsme se šli podívat na řeku Dunaj a v Schönbrunnu jsme počkali na kamarády z vídeňské školy a společně jsme šli do muzea, kde byly kočáry z doby císaře Františka Josefa a císařovny Sisi, auta a formule.

viden_4

Také zde byla vystavena krásná zlatem vyšívaná  svatební vlečka cisařovny Sisi i její smuteční černé, zdobené šaty.  Nás holky překvapilo, jak byla císařovna Sisi štíhlá.Také jsme si prohlédli sváteční vojenské uniformy císaře  Františka Josefa. Po návštěvě muzea jsme šli do ZOO, kde byla různá zvířata (pandy, lvi, lvice, koaly,..). Skoro všichni jsme se těšili na pandy. V zoologické zahradě jsme šli také na dětské hřiště a pořádně se vydováděli. Při odchodu jsme si všichni koupili suvenýr a šli jsme na metro, které nás dovezlo na vlakové nádraží. Vlakem jsme dojeli zase do Znojma. Už při jízdě jsme volali rodičům, že jsme v pořádku, a že budeme za chvíli na nádraží. Tam si nás rodiče vyzvedli a my jim vyprávěli při cestě domů, co všechno jsme zažili.

Výlet se nám moc líbil a už se těšíme na další.

Natálie Hellmanová 5. B