Poslední fotogalerie
Foto 2019/2020
Montessori třídy

od školního roku 2012/2013

Divišovy Noviny

Výuka on-line

Výukový a evaluační

web školy

Školní bazén

Srdečně Vás zveme

Den otevřených dveří

denně po tel. domluvě

515 211 010

515 211 013

Úvod 2019/2020 Akce a výsledky Výsledky akcí a soutěží

PostHeaderIcon Čtenářské vánoční dílny pro II. stupeň pohladily po duši

Ve čtvrtek 19.12.2019 pátou a šestou vyučovací hodinu by si příchozí na II. stupeň mohl myslet, že jsou žáci asi v kině. Takový panoval na chodbách i ve třídách klid. Žáci ale ve třídách byli, jen někteří neseděli klasicky v lavicích, protože měli Dílnu čtení a pravidla jsou následující. Při čtení můžeme sedět v lavici, na koberci, prostě tam, kde se nám bude pohodlně číst.

gramotnost_26

Nebavíme se se spolužáky, ale hezky si každý sám čte knihu, kterou si přinesl. Dodatečně chválím téměř všechny čtenáře, že si přinesli svoji rozečtenou knihu. Závěrem dílny žáci zodpověděli písemně na pět otázek. 1/ Komu bys knihu doporučil/a a proč? Komu by se mohla líbit? 2/ Řekni ve třech větách o čem to bylo. 3/ Vymysli tři slova- jaká je hlavní postava příběhu? 4/ O čem se může zdát hlavnímu hrdinovi? Proč? 5/ Co je Ti na postavě z příběhu symaptického/ nesympatického? Některé z odpovědí sdíleli čtenáři se spolužáky, učiteli. Byl to příjemně strávený čas s knihou a my češtináři vyučující na II. stupni věříme, že se řady pravidelných čtenářů opět rozrostou. Snad spousta dětí objeví knihu jako dárek pod vánočním stromečkem, vždyť fantazie a možnost přenést se do dalekých krajin, jiného století, zažít s postavou i ,,nemožné" se nedá ničím nahradit...

Prohlídka školy
Zaměstnanci školy
Přihlášení
Vyhledávání
Projekty školy

Projekty školy

Projekt školy

Robotel Homework

Robotel Homework

Anketa
Co je na naší škole nejvíc super?
 
Zřizovatel školy

Město Znojmo

www.znojmocity.cz

Portál jmskoly.cz

Partneři školy
Ověřená instituce
Základní škola Prokopa Diviše a Mateřská škola Znojmo - Přímětice (pobočka Znojmo, Ke Škole 569/15) - ekatalog.czZákladní školy - ekatalog.cz