Poslední fotogalerie
Foto 2019/2020
Montessori třídy

od školního roku 2012/2013

Divišovy Noviny

Výuka on-line

Výukový a evaluační

web školy

Školní bazén

Srdečně Vás zveme

Den otevřených dveří

denně po tel. domluvě

515 211 010

515 211 013

Úvod 2019/2020 Akce a výsledky Výsledky akcí a soutěží

PostHeaderIcon Splouvání řeky Otavy - výlet 7.A

Koncem června, kdy jsou známky uzavřeny a všechny školní povinnosti splněny, nastává čas pro oblíbený, očekávaný, prostě úžasný školní výlet. A právě takový školní výlet se letos třídě 7.A vydařil.Cílem bylo splout část řeky Otavy na kanoích. Cesta ze Znojma však byla díky objížďkám, kterými byla doslova prošpikovaná, velmi náročná, proto jsme si ji zpestřili návštěvou krásného lázeňského a rybníkářského městečka Třeboň, kde jsme se zchladili výbornou zmrzlinou a prohlédli jsme si náměstí a zámek.

Otava_4

 

Do kempu ve Velkých Hycčicích jsme dorazili navečer a podstatnou část večera jsme stavěli stany, připravovali si večeři, ale samosebou zbyla i chvíle na fotbálek či volejbal. Následující den jsme se vlakem vypravili do Sušice, odkud začala naše plavba. Kanoe se zdály dost vratké, tudíž hned některá posádka vyzkoušela teplotu vody v řece. Naštěstí bylo prima počasí i průtok vody. Zpestřením sjíždění řeky byla zastávka a prohlídka zříceniny Rabí. V kempu, kam jsme odpoledne dojeli téměř všichni promáčení, protože v závěru etapy probíhaly vodní bitvy, jsme se vyřádili při brännbollu. Večer nemohl chybět táborák a opékání špekáčků. Poslední den výletu jsme hned po snídani za slunečného počasí sbalili stany a vydali se po řece do naší cílové stanice, Střeleckých Hoštic. Ale na správném výletě se musí poznávat nová města, městečka a ochutnávat místní kuchyně, zmrzlina, proto jsem si udělali přestávku v Horažďovicích, kde jsme v areálu zámku zhlédli i výstavu krystalů a uměleckých fotek Šumavy. Neradi jsme opouštěli tento přívětivý kraj. Cestou domů jsme se na chvíli zastavili v Stakonicích, ale kvůli dešti jsme je už neprozkoumali. Kromě mokrých triček a šortek jsme si všichni odvezli spoustu krásných zážitků.

Prohlídka školy
Zaměstnanci školy
Přihlášení
Vyhledávání
Projekty školy

Projekty školy

Projekt školy

Robotel Homework

Robotel Homework

Anketa
Co je na naší škole nejvíc super?
 
Zřizovatel školy

Město Znojmo

www.znojmocity.cz

Portál jmskoly.cz

Partneři školy
Ověřená instituce
Základní škola Prokopa Diviše a Mateřská škola Znojmo - Přímětice (pobočka Znojmo, Ke Škole 569/15) - ekatalog.czZákladní školy - ekatalog.cz