Foto 2019/2020

Úvod 2019/2020 Akce a výsledky

PostHeaderIcon Výsledky akcí a soutěží

PostHeaderIcon Turnaj 5. tříd v přehazované

Ve středu 4. 12. se utkali zástupci 5. tříd v přehazované. Své spolužáky podpořili především žáci 5.B, kteří svými transparenty dali jasně vědět, od koho očekávají vítězství. Také ostatní si z nich vzali příklad a povzbuzováním pomáhali svým týmům z plných sil. Konečné pořadí dopadlo takto:

Dívky    1. místo 5.B

2. místo 5.A

3. místo 5.C

Chlapci  1. místo 5.A

2. místo 5.B

3. místo 5.C

Vybraní zástupci budou reprezentovat školu v okresním kole ve čtvrtek 12. 12.. Budeme jim držet palce.

PostHeaderIcon Muzikál Bítls nás ohromil

Dne 25. listopadu 2019 jsme se my, žáci II.stupně, společně s některými učiteli vydali za novým kulturním zážitkem v divadelním stylu. Naše škola uspořádala zájezd na muzikál Bítls do Městského divadla v Brně.

Skoro tříhodinový muzikál vypráví příběh z roku 1967. Tři šestnáctiletí kluci – Juřan, Žanek a Pavlík si založili kapelu a chtěli se prosadit ve světě jako úspěšná roková hudební skupina. Tento muzikál zasvětí diváky do rockového světa hudby a poukáže i na to, v jaké době museli žít naši rodiče a prarodiče. Na scéně se střídá prostředí moravské vesnice se sídlem britské královny Alžběty. Jeden ze členů slavné skupiny Beatles, Ringo Starr odjede tajně do tehdejšího Československa, aby zde hledal kořeny svých předků.

Děj má plno zápletek, které diváky pobaví, a navíc je protkán známými hity, např. Here comes the sun, Love me do, All you need is love, Help!, Lucy in the sky with diamonds.

V hlavních rolích se objevili Tomáš Dalecký, Matyáš Kyncl, Tomáš Herajt, Lukáš Janota, Milan Němec, Alan Novotný, Dušan Vitázek a ostatní. Zhlédnutý muzikál byl pro nás úžasným kulturním zážitkem.  Všichni jsme si ho moc užili!

Alena Kusáková  VIII.A

PostHeaderIcon Sebeobrana

Se základy sebeobrany seznámil žáky 8.- 9. tříd David Drozd, bývalý žák naší školy a člen elitní speciální zásahové jednotky. Žáci si ve skupinách zahráli úpolové hry. Ukázal jim základní chvaty a vysvětlil ,,finty", jak se z nich co nejjednodušeji vyprostit. Ve smíšených dvojicích si žáci vše vyzkoušeli. Na konci tohoto dvouhodinového preventivního programu si chlapci změřili svoji fyzickou kondici. Přednášející upoutal mládež nejen zajímavými ukázkami chvatů, ale i skvěle vyprávěnými příběhy ze života. Všem se akce moc líbila.

sebeobrana_22

PostHeaderIcon Výročí 30 let od sametové revoluce u nás ve škole

30. výročí sametové revoluce si připomněli i žáci naší školy. Před ředitelnou na chodbě byly umístěny panely s obrazovým materiálem připomínající události z doby 1939 – 1989. A v pátek 15. listopadu byl vyhlášen tzv. trikolorový den, což znamená, že děti měly přijít do školy oblečeni v barvách státní vlajky.

trikolora_19

PostHeaderIcon Exkurze 8.A do magické Prahy s návštěvou Národního divadla a zhlédnutím představení Kytice

Ve středu 23. října, brzy ráno, jsme se celá naše třída s paní učitelkou Petrou Svobodovou a paní učitelkou Jarmilou Kravcovou vydali autobusem na výlet do Prahy.            Naše první zastávka byla ve Strahovské knihovně. Nachází se tam kolem 200 000 svazků knih, z toho přes 3000 rukopisů a 1500 prvotisků. Nahlédli jsme do dvou sálů. Filozofický sál je hlavní sál historické knihovny, sahá přes 2 patra budovy, byl postaven v 18. století a stavěl se dva roky. Druhý Teologický sál je nejstarší částí dnešní knihovny, vznikl v 17. století a stavěl se kolem tří let. Do těchto prostor jsme pouze nahlédli, jelikož knihy jsou velmi staré a ničí se, pokud je návštěvníků příliš velký počet.

Praha_87